Читаю

Чому низькі податки можуть врятувати економіку?

Лекцію з такою назвою відвідав минулої середи. Проводив американський економіст Деніел Мітчелл, який начебто за океаном щось радить політикам, особливо республіканцям. Було 16 присутніх, всі говорили англійською, я навіть щось розумів, дуже здивувся, до речі цьому. Мабуть через те, що він говорив про економіку, тобто нічого принципово нового я не почув, маю на увазі, що тексти ці я читав в тому чи іншому вигляді, навіть за останній рік прочитав тридцять сторінок англійською з підручника з економіки, і якась база вже була, тому розумів його відсотків на 80-85. Звичайно, якщо б я не знав, що таке державний сектор економіки чи крива Лафера, то навряд чи би щось второпав.

Дійство проходило у Міжнародному центрі перспективних досліджень, причому на високому рівні, навіть була кава, чай, вода і тістечка - все це з офіціантом включно. Було пару відносно знайомих мені людей з ЖЖ та Фейсбука. Дехто з присутніх навіть щось шарив у темі та адекватний, але не всі, звичайно.

Записав на диктофон, щоб іще пізніше послухати англійською та попрактикуватися в аудіюванні. Всього близько двох з половиною годин тривало.
Казав, що в цьому році Обама знову переможе, але через чотири роки вже серед республіканців з'являться цікаві кандидати, пару рейганів, за його словами.

http://www.facebook.com/events/346477455406614/

http://infoporn.org.ua/materials/articles/Chomu_nizki_podatki_mozhut_vryatuvati_ekonomiku/50924
Царь

Ukraine Open 2012

Взяв участь у другому відкритому чемпіонаті України зі швидкісного збирання кубика Рубика. На відміну від першого, який пройшов рік тому, цей мав майже вдвічі більше учасників і рівно вдвічі більше категорій - 18 (додалися шістка, сімка, трійка ногами, четвірка всліпу та ін.). Минулого року я збирав лише трійку, цього разу записався ще на пірамідку. Частково я за цей час навчився збирати ще двійку, четвірку та п'ятірку, але не пам'ятаю усіх формул, та й по 4х4 і 5х5 не вписувався в ліміт часу - три та чотири хвилини відповідно.
Чеміпіонат проходив цього року в т.зв. малому залі Будинку культури КПІ, насправді це просто розвалений сарай практично, я був трохи у шоці, у нас на економічному в Шеві все дуже культурно в порівнянні з цим хлівом. Але сам зал більш-менш пристойний і саме змагання наче пройшло без особливих ексцесів. Все дійство тривало два дні - субота та неділя з 9 до 18, але я назагал там був присутній години три.
По інтернету зареєструвалося 154 людини, в реалі ж доїхали 122. Довелося там купити ще одну пірамідку, бо моя зовсім розхлябана вже була - але нова була гірша по конструкції, мені не дуже виявилася зручна. Я її збирав ще у дитинстві, але інтуїтивно, лише рік тому подивився пару-трійку формул з методики для початківців, щоб збирати швидше. Вдома майже не засікав час, але минулого року останні результати були 28-29 секунд, то я передбачав, що буду десь в тих межах, тобто одним з останніх. Через те, що майже не тренувався, трохи плутався в тих формулах.
Всього як завжди, було 5 спроб, з яких найшвидша та найповільніша відкидалася, а з решти трьох брався середній час. Я першу спробу здійснив за 13 секунд, і це мене розхолодило, далі почалися глюки, трохи нервував, плутав, не міг знайти центри двічі на початку, остання спроба взагалі 38 секунд, а з інших трьох я отримав 27 секунд середнє і впевнений був на 100%, що буду останнім, бо навіть близько не бачив такого часу, як у мене. Але ось нарешті у вівторок увечері оприлюднили офіційні підсумки, і я опинився все-таки на шостому місці з кінця, тобто на 42-му з 47-ми, що мене трохи підбадьорило постфактум.
Кубик Рубика я трохи почав рік тому деякі інші формули тренувати, але вже забув, тому цього разу все одно збирав ще своїм старим совковим методом, хоча вже і без нервів, як того року, під час двічі вилітали кубики і один раз щось поплутав, але все одно назагал поліпшив своє минулорічне середнє на 12 секунд і отримав 1 хв. 17 сек., тобто десяте місце з кінця, а саме 113-те зі 122 учасників.
Цього разу я вже не був найстаршим, бачив одного дядька років 50-ти, по вимові або москаль, або бульбаш, але він таки швидкубер, сидів поруч за одним столом під час однієї зі спроб, то бачив, що він зібрав за 29 секунд.
В планах на наступний рік поліпшувати пірамідку та взяти участь ще у двійці. З рештою важче, є ліміти часу, в які я не вписуюся. Купив сенсорний таймер, щоб більш наближено тренуватися до польових умов.

Шева

Олімпіада з економіки бізнесу

В Київській школі економіки нова олімпіада, раніше проходили лише олімпіади з кількісних методів в економіці, я брав участь в двох останніх, з біля 140 учасників посідав в районі 45-го місця.
На цій було менше учасників - на першому етапі в Києві 106 людей, я набрав 10 балів з 17 можливих і поділив 25-37 місце, що в принципі те саме, що і раніше. Щоправда серед 16 студентів нашого факультету (економічний КНУ) я поділив 3-5 місця, що 1) відносно краще; 2) свідчить про нижчий рівень нашого факультету, в чому я й не сумнівався, в принципі.
Було багато завдань, яких я навіть не знав, що воно таке - якісь фінанси і кредит, чи щось того плану - у нас іще не було такого.
Царь

Собираю деньги на религиоведческую статью

Originally posted by jesfor at Собираю деньги на религиоведческую статью
Дорогие читатели, вы, наверное, знаете, что кроме прочих пакостей я иногда люблю пописывать на религиозную тематику. Хоть всем (особенно в Украине) на это наплевать, но пытаюсь, быть оригинальным в подборе тем и жанров (по крайней мере, здесь часть моих статей).

В частности я писал относительно веры и политики ("С молитвой в президенты", "Бог в большой политике", "Богу – кесарево, кесарю – Богово", "Хождение во власть"), веры и благосостояния, иногда готовил репортажи, интервью, рецензии на книги (Анархическое христианство, Как религия все отравляет ) и фильмы (Евангельские ценности «Пилы»), пытался писать острые и проблемные тексты ("Помазанники Божьи", "Нове середньовіччя" "Зараза православного цинізму"). Вступал в публичные дискуссии и неоднократно защищал протестантизм в светских медиа ("Віросповідання визначає все", "Бий сектантів!"). Еще больше  можно найти по тегу "христианство" в моем блоге.

Более 90% всех материалов были написаны исключительно на энтузиазме и без гонораров. С сожалением констатирую, религиозная тематика на постсоветском пространстве маргинальна и не дает каких-либо бонусов:

- журналистских премий не получал (зато в Украине раздают журналистам, которые пишут однотипные тексты по конкретному шаблону);
- на передачи тоже никто не приглашает в роли эксперта. У нас если ты не имеешь никому ненужных научных степеней, то неинтересен;
- о деньгах уже писал;
- признания тоже никакого нет. Лишь проклятия, обвинения в мой адрес.
- религиозная журналистика никак не помогает в продвижении по службе. Когда недавно искал работу, то мой опыт в этой сфере был всем до лампочки.

Вывод: заниматься религиозной журналистикой, в частности, в Украине - иррациональный альтруизм. К тому же мне необходимо кормить семью - и есть постоянный спрос на мои светские статьи.

Поэтому я решил пойти следующим путем - собирать деньги на статьи. Если ничего не соберу - значить таков мне приговор, а все свои идеи откладываю в долгий ящик до лучших времен.

Какую я предлагаю схему:
1. Я выкладываю ряд тем, которые мне кажутся интересными. Читатели также могут предложить статью, которую хотели бы прочитать;
2. Собираю пожертвования на конкретный материал. Минимальная сумма, в которую оцениваю  целесообразность взяться за работу - $35 за один материал (возможно, что удасться собрать и большую сумму).
3. Мне не надо предоплаты. Лтшь ваша декларация дать мне определенную сумму.
4. Подготовка и публикация статьи. Кстати, жертводатели могут также предлагать площадку для размещения. Иначе я сам ее нахожу.
5. Оплата труда. После публикации статьи я получаю деньги с тех, людей, которые задекларировали готовность профинансировать мой материал. Если вас не удовлетворяет качество работы (обязательно нужно аргументировать свою претензию), то жертводатель может дать меньшую указанной ранее сумму, либо вообще отказаться от пожертвования.

Мне кажется весьма демократическая и понятная схема. Особенно протестанты любят жаловаться, что о них не пишут, их игнорируют. Предлагаю прекрасную возможность исправить положение.

Вот предлагаемые рабочие темы:
- "Рукотворный антихрист" - анализ эволюции образа антихриста в западном кинематографе, который показывает как зло меняет свою природу - от сверхъестественного существа к творению рук человеческих (следовательно, совсем иное понимание природы апокалипсиса).
- "Трагедия христианского общего" - анализ структурных и институциональных проблем евангельских церквей с помощью концепции нобелевского лауреата Элинор Остром, автора книги "Управление общим" (Governing the commons)
- "Неприкаянный семинарист" - проиллюстрировать кризис в системе высшей школы протестантов СНГ на примере карьерных перспектив выпускников евангельских университетов и семинарий. Насколько целесообразно учиться в протестантских ВНЗ, что ждет выпускников в будущем?

Вот приблизительный список тем. Жду ваших замечаний, предложений и пожертвований :) 
 
Читаю

Футбол 24

Не пройшло й чотирьох місяців від попередньої перемоги, як я знову виграв у конкурсі футбольних прогнозів, цього разу друге місце за тиждень, чекатиму на ящик пива Оболонь та футболку сайту "Футбол 24".

http://football24.ua/home/showSingleNews.do?peremozhets_tizhnevih_prognoziv__meshkanets_dniprodzerzhinska&objectId=105552
Шева

КНУ вляпався

Студенти-журналісти спростовують публікацію за 2 грудня 2011 року в газеті «Україна молода» http://www.univ.kiev.ua/ua/news/3149/

Як директор Інституту журналістики повчав майбутніх журналістів «прогинатися» http://www.umoloda.kiev.ua/number/1999/192/71203/
Шева

Табачника повісили на Червоному корпусі КНУЩе посміятися: "Студенти КНУ імені Тараса Шевченка обурені черговою брудною провокацією і вимагають припинити безчинства екстремістів від псевдо- студентства 30 листопада 2011 року.

30 листопада близько 8-ої години ранку група молодиків намагалася вивісити на стінах Червоного корпусу КНУ постер, на якому були розміщені образливі тексти проти міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. Побачивши охорону університету, що наближалася до них, молодики ганебно втекли. Згодом в Інтернеті з`явилися повідомлення, в яких дії хуліганів приписують студентам Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Студентський парламент університету від імені всіх студентів уповноважений вкотре рішуче заявити, що студенти університету жодним чином непричетні, як до цієї, так і до інших брудних акцій, які влаштовують певні деструктивні сили, прикриваючи свої вчинки авторитетом нашого ВНЗ. Жодного з наших студентів немає і на відео, що згодом з`явилося в Інтернеті. Студентський загал вкрай обурений , вимагає виявити авторів подібних ганебних вчинків і нарешті припинити коїти ім`ям університету анитсуспільні дії, в яких вони ніколи не брали і не братимуть участі."

http://www.univ.kiev.ua/ua/news/3134/
Студентський парламент КНУ імені Тараса Шевченка
Царь

Футбол 24

На сайті http://football24.ua/ проводять конкурс прогнозів на футбольні матчі. Чемпіонати України, Іспанії, Італії, Німеччини, Англії, Франції, Росії, Ліга чемпіонів та Ліга Європи. Потрібно вказувати певний результат матчу і потім вони нараховують бали. За точно вгаданий результат 12 очок, за нічию 6, правильну різницю 5, переможця - 3 очки.

І. Призи для переможців тижня:
- 1 місце - ящик пива + набір пивних бокалів "Оболонь";
- 2 місце - ящик пива + футболка Оболонь;
- 3 місце - ящик пива

ІІ. Приз для переможця місяця
- GPS-навігатор - Globway G500B

Головний приз від "Телеканалу новин 24"
- 4 квитки на фінал Євро-2012 (начебто будуть розіграні жеребкуванням серед переможців місяця).

Я почав шпилити в середині липня, колись навіть був у десятці за якийсь тиждень і ось нарешті мені доїхало: в жовтні я посів перше місце: за 318 матчів намолотив 1028 балів, відірвавшись від другого місця аж на 19 балів. Всього грає в цю штуку величезна кількість людей, за рік близько семи тисяч, за жовтень місяць очки є у трохи більше двох тисяч, але не всі люди, звичайно, ставили на всі матчі.

Ось скрін перемоги: http://espanol.kiev.ua/Rankingoctubre.jpg

Тепер по ідеї мені мають дати цей GPS, який я вже давно думав собі якось намутити, просто по приколу, щоб був. Вже завантажив паспорт до цієї моделі, вивчаю.

Цікаво, що якраз зараз я читаю останню книжку Ірени Карпи "Піца "Гімалаї", де Редьці (головній героїні) хтось надіслав GPS, який вона загнала, тому їй надіслали ще один, бо це був натяк, що треба кудись їхати. Тому я тепер думаю, якщо цей, що мені мають дати, теж продати, то чи виграю я ще один, такий самий? І чи треба мені кудись їхати? А квиток на фінал Євро-2012, якщо випаде, то вже напевно варто було б загнати, мабуть...

Також серед учасників УСПЛ посів друге місце в конкурсі "Найкращий прогнозист", в якому, щоправда, за місяць було лише 33 матчі та взяло участь 45 учасників. Але тридцять доларів начебто мені мають перерахувати, було б непогано.

http://football24.ua/home/showSingleNews.do?peremogu_u_tizhnevih_prognozah_svyatkuye_odesit&objectId=91561

UPD. З 24-го телеканалу приїхали, відзняли інтерв'ю, пообіцяли свиснути, коли вийде.

http://football24.ua/news/newsVideo.do?kiyanin_peremig_u_konkursi_prognozi_vbolivalnikiv&objectId=91814UPD. 24 листопада нарешті отримав, прямо у хату принесли, щоправда не заявлений Globway G500B, а Ergo 743, буду освоювати це диво техніки.