Est (est_) wrote,
Est
est_

Triatman

Уперше в житті сходив подивитися на змагання з триатлону. Це так звана літня серія з крос-кантрі триатлону, яка складається з трьох стартів: перший пройшов 27 травня, його я провтикав, другий відбувся вчора, і останній має пройти 2 вересня.

Оголошення я побачив у Спортлайфі, він є одним із спонсорів, обіцяє переможцям серії дати по річному абонементу.

Триатлон складається з послідовних трьох видів: плавання, велогонка, біг. Саме в цій послідовності, всі перевдягання, зберігання велика, передача номеру у випадку естафети та ін. відбувається у т.зв. транзитній зоні. Самі дистанції бувають дуже різними, наприклад, олімпійський різновид: 1500 м плавання, 40 км велогонка, 10 км біг. Бувають і довші різновиди, але в основному, я так зрозумів, люди долають менші дистанції, наприклад у цій літній серії такий собі Спринт: 400 м, 12 км, 3 км. Для дітей 13 років і молодших був Суперспринт: 150 м, 3 км, 1 км.

Для ілюстрації цього репортажу я поцупив фотки звідси. Кому цікаво, дивіться, їх там більше 800 штук. З першого етапу є теж дуже великий альбом.

Взагалі я навіть хотів відразу і взяти участь, останнє місце мене ніяк не травмує, але зупинила банальна відсутність велика, в принципі можна було десь позичити, але все одно треба час, щоб згадати, як крутити педалі та ін., бо я востаннє на ньому катався ще років двадцять тому. Плаваю я пару разів на тиждень у затоці Дніпра, 400 м для мене не проблема, правда, не дуже швидко. Три км я бігаю теж частенько, сьогодні навіть на біговій доріжці пробіг чотири, бо готуюся до десятки наступної неділі у Експоцентрі, кому цікаво, завантажуйте тут схему маршруту і опис івенту.

По інтернету на другий етап Тріатману попередньо зареєструвалося 50 спортсменів, але назагал наче взяло участь близько 120, включаючи учасників естафетних команд (2-3 людини).

Подія ця мала місце у парку Дружби народів, в принципі я відразу локалізував цей натовп:Людям обмальовували руки і ноги номерами, щоб при плаванні було видно, хто є хто:І навіть цій малявочці намалювали:Люди рушили на понтон починати заплив:Але довелося чекати півгодини, бо в затоці закінчувалися якісь інші змагання серед дітей з цього самого, що на фотці:Нарешті стартанули діти до 13 включно, їх було лише четверо, хоча може я когось недорахувався, з обох боків пливли рятувальники на індіанських пирогах про всякий:Потім і дорослі на 400 м:Першим очікувано видерся з води на берег Сергій Кохан з Житомира, який начебто є членом олімпійської збірної України з триатлону, чи кандидатом, щось таке:Я стою в натовпі глядачів, втикаю на вилізаючих:По червоному килиму спортсмени та спортсменки бігли у транзитну зону до великів:З цим я наче колись грав у покер за одним столом в якомусь турнірі:Серед дітей до 13 років включно були хлопець і дівчинка, яким так навскидку десь і було по тринадцять. Так вони як разом вилізли з води (вона на два метри позаду нього), так і на велику проїхали (вона в нього на колесі), і вбігли разом на стадіон на фінішну пряму. За двадцять метрів до фінішу вона ще позаду нього, але вже прискорюється:І ось вона вже на півметра попереду:Чергова перемога т.зв. слабкої статі, хоча в принципі вони в різних категоріях, але сам факт:Наївні чоловіки, ніколи не можна довіряти жінкам, тепер розмахуй руками...Бідна Коварна Настя:А ось і третя дитина:Теж майбутня переможниця стопудово, може, навіть затьмарить Курнікову:Кохан завершив велогонку 12 км, за цей час його трохи обігнала естафетна команда, але, як передбачив ведучий з мегафоном, ненадовго:Перед в'їздом до транзитної зони треба злізти з велика:Інакше виписують штраф:Головний суддя змагань Микола Іванович, до речі я його запримітив ще під час Київського марафону 6 травня, він теж був там в організаторах:Прогнозовано перемагає Сергій Кохан, обігнавши друге індивідуальне місце на один кілометр. Але загалом в серії він не переможе, хоча виграв і перший етап 27 травня, бо 2 вересня буде на чемпіонаті світу, щось таке:Фінішує перша естафетна команда:Ця малявочка так довго там крутилася коло фінішу, і ось нарешті дочекалася тата:І, звичайно, треба на ручки, а він ледве живий, це мені нагадало аналогічний епізод з фільму "Життя прекрасне", коли Роберто Беніньї був із сином у концтаборі:

Ось тепер думаю на рахунок третього фінального старту у неділю 2-го вересня. Я дуже хочу взяти участь, але якщо мені не вдасться до того часу намутити байк, то можна на крайняк подолати т. зв. акватлон (цього разу декілька людей так зробило), тобто без велогонки, але це не так прикольно виглядає, і не факт, що це знову дозволять. Інший варіант - скомпануватися з кимось в естафетну команду, у кого є велик і хто не проти проїхати 12 км (чотири кола по 3 км) по парку, а я візьму на себе плавання і біг. Дозволяються мікст-команди, тобто не обов'язково три людини, можна дві, можна чоловік і жінка, тобто вибір є. Тому кого цікавить, маякуйте.

Доріжки там відносні, тобто їхати на велику по ґрунту, галявинах, траві, кущам, дерев'яним мостикам, піску і т.п. - це крос-кантрі, те саме біг. Один казав, що разів п'ять падав з велика, плюс частково там спортивне орієнтування, можна заблукати, якщо попереду немає спортсмена, а ти не знаєш маршрут. Тому перед початком бажаючі проїхались і пробігли тими маршрутами (біг - 3 кола по 1 км). Тобто орієнтири є, і дуже багато, але там такі місця - парк, купа людей, машин, зарослів і т.п., всього не промаркуєш. Плюс люди реально під час змагань просто очманілі, половина не потрапляє у фінішний ствір, не туди їдуть, біжать і т.д. Це жесть, спортсмени реально змучені були, недарма триатлоністів називають "залізними людьми".

XIII чемпіонат АБУ (2011) http://olimp.lg.ua/chempionat-abu-v-bege-na-10-km-7-05-2011/
Tags: спорт, фото
Subscribe

 • Мережа фітнес-клубів Sportlife та українська мова

  Originally posted by dmytro at Мережа фітнес-клубів Sportlife та українська мова Минулого вівторка надіслав на адресу…

 • Ukraine Open 2012

  Взяв участь у другому відкритому чемпіонаті України зі швидкісного збирання кубика Рубика. На відміну від першого, який пройшов рік тому, цей мав…

 • Футбол 24

  Не пройшло й чотирьох місяців від попередньої перемоги, як я знову виграв у конкурсі футбольних прогнозів, цього разу друге місце за тиждень,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments