Est (est_) wrote,
Est
est_

Головний виклик сьогодні не в тому, чи підтримує населення ЗНО

Originally posted by lesyaorobets at Головний виклик сьогодні не в тому, чи підтримує населення ЗНО
Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів чергове загальнонаціональне опитування з 24 березня по 5 квітня 2011 року. Основні результати цілком очікувані і, як завжди, принципові – якби влада хоч колись зважала на «глас народу», ми б не мали переважної більшості нинішніх проблем. І не лише в освіті.

Серед найбільш цікавих підсумків:

= 3/4 (75%) опитаних відносить проблему вдосконалення якості вищої освіти до важливих, а третина з них (32,2%) – до першочергових

= 25,3% опитаних оцінюють якість вищої освіти як низьку, а 45,3% - як середню (ще 11,7% не знають, що й казати про неї: «важко сказати»))

= лише 11,9% опитаних вважає, що вища освіта дає всім рівні можливості безкоштовно навчатися, а 64,6 – із цим не згодні!

= % тих, хто в 2008 р. був «безумовно проти» ЗНО скоротився з 16,8 до 10,9, а тих, хто навпаки «безумовно за» зріс з 14,6 до 17,0

= 69,9% опитаних у 2011 р. вказують на поширення корупції під час вступних іспитів, а 70,7% – у різних пропорціях – під час випускних іспитів у школі + 51,1% негативно ставиться до відновлення вступних іспитів до вузів

І при цьому, головний виклик полягає не в тому, чи підтримує населення ЗНО. На це запитання народ відповів ще кілька років тому. Ми щороку проводимо опитування за схожими тезами і щороку отримаємо схожі відповіді. Як на мене, досить на цьому поставити крапку.

Проблема, варта уваги громади і мас-медіа, в іншому. ЗНО у нашій державі все більше а) нівелюється іншими параметрами – надто важким балом шк. атестату, балом ВНЗ, бонусними балами за платні послуги.

А тому б) дискредитується – адже низьку якість набору уже пояснюють нездатністю ЗНО відібрати кращих – так би мовити, з хворої голови – на здорову.

За прикладами ходити далеко не треба – в Умовах прийому 2011 році роль ЗНО мінімізовано, а перелік схем, які дозволяють обійти незалежне оцінювання, лише подовшав.

= ПЕРШЕ. В Умовах 2011 році ЗБЕРЕЖЕНО всі сумнозвісні МИНУЛОРІЧНІ ОБХІДНІ І ГАЛЬМІВНІ ФАКТОРИ - і 1) вступні іспити для низки категорій абітурієнтів, і 2) 200-бальна вага шкільного атестату, і 3) право подавати для вступу сертифікати різних років.

Хоча 1) з відновленням вступних іспитів до українських вишів повернулися корупція, "телефонне право", адміністративний тиск на ректорів та численні перевірки під час вступної кампанії 2) зі збільшенням ваги шкільного атестату синхронно зріс попит на шкільні журнали, які масово переписувалися задля "прохідних" оцінок, а за даними системи "Конкурс", у 8,5 тисяч українських медалістів, що подавали документи до ВНЗ, результати ЗНО не менш як на 20 одиниць поступаються середньому балу атестату

= ДРУГЕ. У порівнянні з минулим роком ДЕЩО ДОДАЛОСЯ.

Із нововведень – 1) поширення дозволу ігнорувати незалежне оцінювання на вступників, що здобули СЕРЕДНЮ ОСВІТУ ДО 2007 РОКУ, при вступі НА СТАЦІОНАР. Адже цього року така пільга стосувалася лише заочного відділення. А тепер і на денне відділення їх зарахують за результатами вступних іспитів.

За іншою новацією будь-який грошовитий батько відтепер зможе легко «відмазати» власну дитину від незалежного оцінювання. Алгоритм такий: відправляєш за півроку до закінчення школи дитя за межі країни, – 2) здобуваєш ЗАКОРДОНОМ ДОКУМЕНТ ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ – і ласкаво просимо до вступу без ЗНО. Щоправда, треба ще домовитися з приймальною комісією про «правильні» результати вступних іспитів. Але для того, хто може проплатити або «влаштувати» навчання за кордоном, – це вже дитячі забавки.

3) упроваджено додаткові 20 балів для випускників підготовчих відділень при вузах.

= Іншими словами, на даний момент маємо ЩОНАЙМЕНШЕ ЧОТИРИ цілком ЛЕГАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ ЗАМІНИ ЗНО на ВСТУПНІ ІСПИТИ.

1. МЕДИЧНИЙ. Якщо, припустимо, ви маєте вихід на МОЗ або іншу медичну структуру, можна за невелику винагороду віднайти в абітурієнта симптоми ЗАХВОРЮВАННЯ, що перешкоджає проходженню ЗНО. Таких абітурієнтів зараховують за вступними іспитами. До речі, медичну схему вважають найбільш парадоксальною, оскільки відповідний перелік захворювань затверджено спільним наказом Міносвіти і МОЗ, а от перелік медичних протипоказань для здобуття вищої освіти – відсутній. У підсумку країна отримує нічний кошмар пацієнта – хірурга-олігофрена або дантиста, що не контролює власні рухи.

2. ВІЙСЬКОВИЙ. Якщо ви встигли запастися контактами в Міноборони або в будь-якій військовій частині – до ваших послуг інша схема. Влаштовуєте абітурієнта на ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ – за контрактом – і вступаєте на заочне відділення за вступними іспитами. А потім із посиланням на стан здоров’я кажете армії «до побачення» і переводитесь на стаціонар.

3. ЗАРУБІЖНИЙ. Про перспективи, які відкриває заможним і «владним» абітурієнтам середня освіта, здобута ЗАКОРДОНОМ, ми вже згадували. В деяких випадках, до речі, навіть виїздити нікуди не треба – якщо маєте відповідну підтримку і «розуміння» в МЗС.

4. ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ. Утім, найпростішою і найдешевшою вважається схема під кодовою назвою «ЧОРНОБИЛЬСЬКА». Механізм такий. Фінансуєте «заднім числом» прописку вступника в потрібній області, отримуєте «під нього» статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи – і сміливо до будь-якого вищого навчального закладу.

Як бачите, широкий асортимент механізмів отримання доступу до вступних іспитів без складання ЗНО – на будь-який смак – ДЛЯ ТИХ, ЩО МАЮТЬ ВЛАДУ АБО ГРОШІ в нашій країни. Або ж для тих співгромадян, які мають і те, й інше

= Утім, найбільша біда в усіх цих схемах полягає не в тому, що хтось комусь за це платить грошима чи послугами. А в тому, що вони НЕ ЗАЛИШАЮТЬ ШАНСУ РЕШТІ АБІТУРІЄНТАМ НА ЧЕСНИЙ І СПРАВЕДЛИВИЙ ВСТУП. І насамперед вступникам із незаможних категорій і сільської місцевості.

Це не лише несправедливо, але й НЕЗАКОННО. Як відомо, Конституція гарантує громадянам рівний доступ до вищої освіти незалежно від місця проживання і соціального статусу. А бюджетні списки – не «гумові»:(


Tags: ЗНО
Subscribe

 • ЗНО

  Отже сьогодні УЦОЯО повідомив останні результати ЗНО. Як і попередні два роки, я складав п'ять штук, одних і тих самих (математику та іспанську я…

 • ЗНО - Іспанська мова

  Вчора написав ЗНО з іспанської мови. В принципі мені він здався трошки важчим за минулорічний, з 45 питань по одному (13) був один великий сумнів,…

 • Міроприємство

  Складав сьогодні ЗНО з української мови та літератури. Це третій рік поспіль, тому вже не так цікаво, але хоч якась розвага на літо. 9. Помилково…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments