Est (est_) wrote,
Est
est_

Чи престижна в Україні професія вчителя?

Лише кожний п`ятий українець вважає професію вчителя престижною.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 25 по 27 вересня 2010 року.

Згідно з даним, переданими в УНІАН, звичайною професію вчителя назвали 42,2% громадян України. При цьому більше третини опитаних (33,1%) вважають цю професію не престижною, і лише кожний п`ятий (19,7%) – престижною. Важко відповісти на це запитання 5,0% опитаних.

Крім того, згідно з результатами опитування, майже половина українців (45,2%) задовільно оцінила якість освіти, що надається сучасною середньою школою. Чверть опитаних (24,9%) оцінили її як «хорошу», кожний п`ятий (19,4%) дав оцінку «погано» і лише 5,8% опитаних оцінили якість середньої освіти в Україні на «відмінно». Важко відповісти на це запитання 4,7% респондентів.

Більшість опитаних (65,5%) вважає, що Україна потребує реформи шкільної освіти. При цьому майже половина респондентів (45,4%) вважають, що така реформа швидше потрібна, а кожен четвертий (20,1%) – точно потрібна. Більш як чверть наших співгромадян (27,9%) не бачать необхідності у реформі шкільної освіти. З них 22,1% відповіли «швидше ні» на це запитання, 5,8% - «точно ні». Важко відповісти на це запитання 6,6% респондентів.

Більш як половина громадян України (64,0%) вважають, що держава не враховує відповідність отримуваної освіти міжнародним стандартам при внесенні змін до сфери шкільної освіти. З них більш як третина (39,8%) відповіли на дане запитання «швидше ні», близько чверті (24,2%) – «точно ні». Вважають, що держава враховує такий важливий чинник, 18,7% опитаних. З них 13,4% відповіли «швидше так» на це запитання, а 5,3% - «точно так». Важко відповісти на це запитання 17,3% респондентів.

Поздоровляти вчителів з професійним святом українці вважають за краще квітами (40,2%), грошима (36,7%) і кондитерськими виробами (28,4%). Кожний п`ятий опитаний (20,3%) вважає за краще дарувати парфумерію і косметику, 4,2% – алкоголь, 3,8% – дрібні побутові прилади. Варіант «інше» обрав кожен шостий українець (15,1%), а 11,2% респондентів заявили, що не мають наміру поздоровляти вчителів. Не визначилися з відповіддю на це запитання 4,3% опитаних.

*** Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему: «День вчителя в Україні» з 25 по 27 вересня 2010 року. Всього, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.
Tags: вчителювання, опитування, свята
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment