Est (est_) wrote,
Est
est_

А погроми будуть?

Президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович: Закінчилося правління, яке героїзувало бандерівців і інших прибічників фашизму

Президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович, перебуваючи за кордоном, дав прес-конференцію про ситуацію в Україні. Ось деякі його відповіді на запитання зарубіжних ЗМІ.

Що змінилося в Україні із зміною влади?

Ситуація докорінно змінилася. Я суджу про людей за справами, а не по словами. Узяти, наприклад, тему будівництва меморіалу в Бабиному Яру. Минулий уряд чотири роки зволікав з рішенням цього питання, під різними приводами не даючи нам розпочати будівництво. А тепер, після зустрічі з нинішнім прем`єр-міністром Азаровим, він повідомив усім, що цей проект відтепер – під його особистим патронажем. Ми хочемо побудувати справді гідний пам`ятник загиблим там десяткам тисяч людей. 20 серпня закінчується конкурс на кращий проект меморіалу, в якому беруть участь близько 40 видатних архітекторів з усього світу. До речі, відомий скульптор Франк Мейслер входить в журі, яке визначатиме переможця. Чи це не свідчення змін? Закінчилася одна епоха - і почалася інша. Закінчилося правління, яке героїзувало бандерівців і інших прибічників фашизму. Простий приклад. Торік, 23 лютого, по всій Україні були розвішені плакати "Вітаємо воїнів української національно-визвольної армії, учасників Другої світової війни". Бандерівців вітали. І всі тихо мовчали, соромливо відводили очі. Я того ж дня розвісив рекламні біл-борди з написом "Вітаємо воїнів Радянської армії!" і підписався своїм прізвищем, хоча зазвичай ніколи цього не роблю. А цього року ситуація інша - всі вітали воїнів Радянської армії. Змінилася ситуація. Ідеологічно вона сьогодні абсолютно комфортна - тому що бандитів називають бандитами, фашистів - фашистами, і ніхто не намагається поміняти місцями жертви і героїв. Це дуже важливо.

Економічна криза в Україні сильно відчувається?

Щодо цього маємо зараз стриманий оптимізм. Стриманий - про всяк випадок, але, по суті, сьогоднішня ситуація в Україні унікальна. Я ознайомився з пресою - і англомовною, і івритомовною - і виявив, що щодо України існує певний штамп, який, як мені здається, нав`язаний політиками, що пішли в опозицію. У реальності все йде куди простіше. Януковичу, який переміг на виборах, дісталася абсолютно зруйнована країна, де все, що можна і неможна, було розграбоване. Побудована на популізмі і базіканні економіка дійшла краху. Бюджетні кошти розкрадені на корню - навіть ті, що були законтрактовані наперед. При цьому з уряду Януковича-Азарова вимагають результатів сьогодні. Зараз.

Як, на ваш погляд, складається політична ситуація в Україні?

В історії України, на жаль, будь-який прем`єр, не встигнувши прийти до влади, спрямовував усю свою енергію і ресурси на те, щоб здобути крісло президента. Ще одна відмітна особливість нинішньої, унікальної, ситуації в тому, що в тандемі Янукович - Азаров кожний на своєму місці. Янукович - досвідчений політик, який пройшов колосальну підготовку. Він - президент. Натомість Азаров - один з найбільших економічних керівників, який не хоче займатися політикою. Ключова відмінність позицій - він не має наміру змагатися з Януковичем і боротися за крісло. Для України це неймовірно важливо. Адже раніше прем`єри витрачали себе на політичну боротьбу, забуваючи про все, зокрема про таку складову як економіка держави. А тепер ми спостерігаємо перспективу. Янукович може повернути Україні значущість і престиж на міжнародній арені - те, що попередньому президентові вдалося з космічною швидкістю розгубити. Тоді як Азаров, якому не потрібні популістські дії і політичні просування, втілюватиме економічну програму і робитиме хай іноді непопулярні, але потрібні кроки для поліпшення економічної ситуації. Якщо ще зовсім недавно наша країна перебувала на межі політичного і економічного колапсу, то сьогодні у неї є стабільність і передбачуваність.

Тобто нинішня влада практично ідеальна для країни?

Ідеальними бувають манекени. У галузі політики, думаю, треба дати їм хоч би два-три роки, щоб у Януковича з`явився шанс навести якусь подібність порядку - адже те, що коїлося до нього, не можна назвати ніяким розумним словом. І мені, як керівникові єврейської громади, позиції Януковича в національних питаннях близькі і зрозумілі.

А в нас тут часто друкують слова опозиції про те, що Янукович розвалить Україну...

Це героїзація фашизму мало не розвалила Україну. І якщо брати цей факт, то Януковича треба висунути на Нобелівську премію за збереження країни. Ми нарешті можемо, як я казав вище, називати фашистів фашистами. Це його заслуга. Для нас це ключове питання. Я бачив, як ветерани - а їх у нас десятки тисяч - плакали під час виступів колишнього президента, коли він говорив про заслуги бандерівського руху. Я справді вважаю, що для збереження миру в Україні і толерантності нашого суспільства Янукович зробив дуже багато. А де ці націоналісти, які трималися на плаву тільки завдяки Ющенку? Їх немає!..
Tags: Вадим Рабинович, УПА, Ющенко, Янукович, політика, євреї, інтерв'ю
Subscribe

 • Заступник міністра

  Україна сподівається на сприяння США на шляху європейської інтеграції. Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив Президент України Віктор…

 • #kat_ua

  Originally posted by dibrov_s at #kat_ua

 • наша влада – спам

  Originally posted by giggster at наша влада – спам пропоную завтра всім згадати 2004 рік і вийти до верховної ради зранку. хто не в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments