Est (est_) wrote,
Est
est_

Приборкання норовливої. Театр Івана Франка


7,5/10 В. Шекспір. Переклад І. Кочерги, Ю. Лісняка. Комедія на 2 дії

Це одна з ранніх комедій Шекспіра. Вона вражає жвавістю, іскристою дотепністю, ніжністю барв, витонченістю, театральністю і, безумовно, красою і силою втілення почуття кохання.
...До Падуї - "мистецтв колиски" прибуває молодий дворянин Люченцьйо із своїм слугою Траньйо, щоб розпочати тут навчання. Випадок знайомить його із Баптістою, а також його двома дочками Катаріною та Б'янкою. Люченцьйо закохується у Б'янку. Але зачувши про волю Баптісти - не видавати заміж молодшої чарівної, лагідної Б'янки доки не одружиться старша Катаріна, відома своєю норовливістю, закоханий вирішує під машкарою вчителя потрапити до дому Баптісти й завоювати серце Б'янки. Його ж слуга Траньйо мусить удавати з себе Люченцьйо.
У цей же час до Падуї приїздить давній друг Гортензьйо - красень Петруччо, який прагне успіху, багатства й кохання. Гортензьйо пропонує йому посвататись до Катаріни, а його представити як вчителя музики в домі Баптісти. Петруччо погоджується і відтоді вистава перетворюється на гострий і солодкий поєдинок між норовливою Катаріною і мужнім претендентом на її руку...
Справжній бенкет винахідливості, веселих витівок, на які здатні закохані, яскравість комедійних ситуацій супроводжують дію.

http://ft.org.ua/index.php?do=static&page=priborkannyanorovlivoi

Із зірок грали Остап Ступка та Олексій Богданович. Останній мені все більше й більше подобається. Нмд найкращий актор зараз у театрі. Шкода, що він старішає буквально на очах, а не мав би по ідеї... Після закінчення театрального відразу став актором цього театру, і вже 26 років.

Квитки все дорожче й дорожче у Франка стають, вже по 150 грн. Хоча хз, може, це я все ближче й ближче підбираюся (4-й ряд)...
Вистава гарна, все так добротно і монументально, претензій нема, мінімалізмом не обійшлося.
Сезон до 30 червня, схоже, буде, на відміну від минулого року, коли закінчили в середині червня. І глядачів багато в цю пору, тоді влітку відчутно менше ходило, та й криза була.

http://teatral.org.ua/forum/viewtopic.php?t=2031
Tags: Приборкання норовливої, Шекспір, вистави, театр
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments