Est (est_) wrote,
Est
est_

Від долі не втечеш


1) У Японії померла єдина людина, яка пережила обидва атомні бомбардування, - як у Хіросімі, так і в Нагасакі. 93-річний Цутому Ямагучі (Tsutomu Yamaguchi) помер 4 січня від раку шлунку.

6 серпня 1945 року, коли на Хіросіму була скинута перша атомна бомба, Ямагучі був там у відрядженні у справах суднобудівельної компанії, на яку тоді працював. У зоні вибуху він одержав опіки лівої сторони тіла. Поспішаючи наступного дня на потяг, щоб виїхати з міста, Ямагучі пройшов за два кілометри від епіцентра вибуху і дістав опромінення залишковою радіацією.

Інженер повернувся до рідного Нагасакі напередодні 9 серпня, коли американці скинули на це місто другу атомну бомбу. У пошуках рідних 13 серпня Ямагучі знову опинився поряд з епіцентром вибуху, одержавши ще одну дозу радіації.

Ямагучі був єдиною людиною, яку японський уряд офіційно визнав присутньою в обох містах під час атомних вибухів.

За офіційними даними, від ядерних бомбардувань та їх наслідків у Хіросімі загинули 140 тисяч людей, у Нагасакі - 74 тисяч.

http://www.unian.net/ukr/news/news-355722.html

2) Організатори лотереї Powerball в Кентуккі (США) 6 січня оголосили ім`я володаря рекордного в історії штату джекпота вартістю 126,6 мільйона доларів. Ним виявився автомеханік на ім'я Роб Андерсон.

Як пізніше зізнався сам новоявлений мільйонер, виграшний квиток потрапив до нього помилково. Він заїхав на автозаправку в містечку Джорджтаун і вже збирався продовжити шлях, але останньої миті зайнявся подарунками друзям і близьким на Різдво.

Як символічні подарунки Андерсон хотів купити кілька лотерейних квитків, проте автомат помилково видав йому один квиток лотереї Powerball. Чоловік вирішив зберегти випадковий папірець... і цей виграш став рекордним за всю історію штату Кентуккі. До цього найбільший джекпот вартістю в 89,3 мільйона доларів був розіграний 1996 року.

Щоправда, за правилами лотереї Powerball переможець не зможе одразу забрати всі виграні гроші. Мусить зробити вибір: одразу забрати половину суми (втративши при цьому решту) або одержувати виграш частинами впродовж тридцяти років.

http://www.unian.net/ukr/news/news-355704.html
Tags: цікаво
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments