Est (est_) wrote,
Est
est_

Відомому українському письменникові не дали польську візу


Вчора, 1 жовтня, Консульство Польщі у Львові відмовило у видачі візи відомому українському письменникові Тарасові Прохаську.

Як повідомив Кореспондент.net сам Прохасько, польська сторона запросила його на міжнародний форум, у якому мають намір взяти участь літератори з низки європейських країн. Однак працівники польського консульства зажадала від письменника додаткових документів.

"Незважаючи на наявність запрошення з боку впливового в Польщі Інституту книги, у Консульстві заявили про відсутність підстав вірити в те, що в Польщу запрошують саме мене", заявив Прохасько.

Крім того, він повідомив, що працівники Консульства попросила принести як підтвердження особи кілька книг, написаних автором. Також, у Прохаська зажадали спеціального листа-підтвердження від Спілки письменників України.

Разом з тим, Прохасько підкреслив, що не робить із цієї ситуації трагедії, тому що через дії Консульства постраждає не він, а, у першу чергу, жителі Польщі, які запрошували його на захід.

"Мені особисто неприємно, що, незважаючи на прийняття низки двосторонніх документів про спрощення візового режиму між Україною і Європейським Союзом, насправді відбуваються такі ситуації, внаслідок яких страждають журналісти, письменники й прості громадяни України", заявив Прохасько.

Також він заявив, що раніше ніколи з подібним не зіштовхувався, і сподівається, що в майбутньому підписані документи про візовий режим будуть діяти на практиці.

Як повідомлялося, з 1 грудня 2007 року Польща ввела новий візовий режим з Україною, що передбачає видачу безкоштовних віз для 14 категорій громадян України, у тому числі журналістам й письменникам.

З 1 січня цього року набув чинності Договір між Україною і Європейським Союзом про спрощення процедури видачі віз.

Однак результати моніторингу, проведеного громадськими організаціями за підтримки Фонду Відродження, свідчать про те, що Консульства країн Євросоюзу не дотримуються угоди про спрощення візового режиму з Україною.

http://artvertep.dp.ua/news/6920.html
Tags: Польща, Тарас Прохасько, Шенген, література, сучукрліт
Subscribe

 • Ніла Зборовська

  Лише щойно я дізнався... 24 серпня після важкої хвороби померла відомий літературознавець, доктор філологічних наук Ніла Вікторівна Зборовська.…

 • Вулик

  Сьогодні несподівано для себе потрапив на презентацію в "Книгарні Є" двох перекладів Каміло Хосе Сели: "Родина Паскуаля Дуарте" та "Вулик". Я…

 • Francisco de Quevedo

  Поет благає любов, аби та припинила жорстоку війну з ним Вогонь, і кров, і помисли страшні - все спрямувала ти на поле бою; ти бачиш, що от-от…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments