Est (est_) wrote,
Est
est_

Сучукрліт. Твір № 11


Правила конкурсу тут

Що я робив у схожих випадках, років із десять тому? Я попорпався у кишенях, знайшов там свої ключі від квартири й кабінету і... кинув їй під ноги. Вона здригнулася від несподіванки, розгублено подивилася вниз. Я встиг нахилитися раніше:
– Дівчино, це ви загубили ключі? – І простягнув їй зв’язку.
– Дякую. Вибачте. – Вона швидким рухом вхопила ключі з моєї долоні, вони миттєво зникли в кишені її куртки. Швидкий погляд суворих зелених очей... Розворот на сто вісімдесят. І знову перед моїми очима застрибали її руді локони. Оце так! Що ж далі?

Я дивився на неї та намагався відшукати в її обличчі щось таке, що змусило б мене зупинитися, подумати про незугарність свого становища – й бачив, що вона така ж загадкова і принадлива. Як на зло, пригадався сьогоднішній вираз Ліки: „Ти б міг жити з однією ногою?” Всі ці роки я так і жив. Ліза була втраченим органом, брак якого викликав фантомні болі. І тепер, коли вона опинилася поруч, я не міг просто так відпустити її.
– Лізо... – сказав я, - Лізо, ти не впізнала мене?...
Лізо, я люблю тебе досі...
Потім я замовк, і тиша тривала неймовірно довго. Так довго, що за ці кілька хвилин (чи секунд?) я народився, виріс і помер.
– Яка гидота... – нарешті промовила Ліза й підвелася з місця. – Гидота, гидота... Яка вульгарна мильна опера...

Хата, що стала для мене прихистком, розміщувалася вище за інші. У селищі жили старі люди, й піднятися вгору для них було справою нелегкою. Тому першу людину я побачила не скоро. Раз на місяць бабцю відвідувала її подруга – така ж сухорлява, згорблена та проворна. Це була лазебниця Яківна.
Побачивши мене вперше, вона сплеснула руками:
– Господи! Це що за негра? Звідки?
– Бог її зна, - відповіла моя господарка, - прибилася з лісу...
– А Петровичу ти сказала?
– Та ти що, нашого Петровича не знаєш? З ранку язика не поверне. Та й навіщо йому казати? Погубить приблуду, як Ієланума погубили...

Відскринено в понеділок, 29 вересня о 16:10.

Правильна відповідь: 11. Ірен Роздобудько. Ґудзик. – Харків: Фоліо, 2007 (с. 83, 126-127, 177)

Tags: книги, конкурси, сучукрліт, цитати
Subscribe

 • Табачника повісили на Червоному корпусі КНУ

  Ще посміятися: "Студенти КНУ імені Тараса Шевченка обурені черговою брудною провокацією і вимагають припинити безчинства екстремістів від псевдо-…

 • Заступник міністра

  Україна сподівається на сприяння США на шляху європейської інтеграції. Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив Президент України Віктор…

 • #kat_ua

  Originally posted by dibrov_s at #kat_ua

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments