Est (est_) wrote,
Est
est_

Сучукрліт. Твір № 3


Правила конкурсу тут

Якраз тоді формувалися основи того світогляду, того суспільного ладу і тих дійових механізмів, які ми називаємо сучасними цінностями і стратегіями (щоправда, для цього довелося перейти через тоталітарні режими і велику різню Другої світової).
Відтоді роль основи основ перепадала і нафті, і військово-промисловому комплексові, і комп’ютерові, й інформації, і комунікації, і таємним службам, і високим технологіям, і громадянському суспільству, і протистоянню цивілізацій, і мультикультуральності, і реґіоналізмові, і ґлобалізації, і сексуальній революції, і поверненню до природи, і виходові в космос, і навіть остаточному закінченню історії...
Врешті виявилося, що насправді ніщо не змінилося від прадавніх часів. І що б не слугувало двигуном, єдиною є мета: влада з одного боку і споживання – з іншого.

І в одному місці пальці пам’яті наскочили на вузлик. Одної ночі (ніч так часто виступає дійовою особою, бо вночі варта була особливо напруженою) сивий худий елеґант у заморському білому порохівнику запросив мене вийти з табору на Хрещатик. У кожній кишені плаща була пляшка шампану. Ми довго сиділи серед каштанового листя, пили і говорили. Потому він вийняв ще з однієї кишені бравнінґа і запропонував мене застрелити. Я відмовився. Він захотів застрелити себе. Я його відмовив. Тоді це занудство із застріленням почало розповзатися далі. Хочеш, я застрілю того мєнта, нє, того пацана, нє, цю красотку, нє... Врешті з’ясувалося, що він може безкарно застрілити тут будь-кого, бо він із спецслужби (каґабіст, подумав я), і пропонує мені теж працювати на спецслужби, щоби могти собі постріляти. Не найкращий підхід, хід, метод, арґумент. Видно, подіяв шампан. Я відмовився.

Мій добрий товариш пережив цю несправедливість на власній шкурі – він не тільки обдарований музичними здібностями, але й уміє бути за все вдячним. Тому виразно бачить, як йому пощастило. Яким несправедливо щасливим є він на тлі безлічі людей навколо (які або безрезультатно вимагають справедливості, або вважають, що її нема).
Якраз тепер він в Іспанії. Бо там тепло і літра пристойного вина у пляшці без етикетки коштує 86 центів. А на щоденні грудку сиру, скибку хліба і кілька пачок сиґарет можна заробити, граючи на контрабасі в іспанських муніципальних оркестрах. Він грає так добре, що мусить сидіти в оркестрі спиною до публіки, бо не може втриматися від сміху, слухаючи гру своїх партнерів. Добрі невинні іспанці вважають, що українці попросту дуже веселі.

Я не хочу зайвої уваги до тіла. Може бути розтин, якщо це потрібно. Може бути спалення. Якщо закопування, то ліпше без труни й одягу. І в гарному місці. Але без зобов’язань відвідування. Майно – дітям і дружині. Світлини – тим, хто на них зафіксований. Різні записки можна спалити. Псом хтось конче мусить заопікуватися. Всілякі предмети дурнуватих колекцій – ключі, олівці, сірники, ножі діти роздадуть тим, хто може бути в цьому зацікавлений.
І найважливіше стосовно церемонії. Не плакати. Не жаліти. Не боятися. Я ж біолог. І знаю про мільйонні варіанти цілком повноцінних життів бджіл, порічок, людей і себе. Треба багато гучної музики. Ударні і труби нехай тиснуть на низ живота і висмоктують повітря з легенів. Більше басів. Цигани, Армстронґ, трембіти, серби – щось таке. Море найдешевшого, але сухого вина. Знаю, що в таких випадках захочеться гостям їсти. Тому – сиру, кулеші, грибів, узварів. Обов’язково квасолі. Її він любив найбільше.
Це я так хочу. Але якщо комусь треба буде чогось цілком зворотного, то хай буде. Лиш не треба нікому псувати ранків.

Відскринено в четвер, 18 вересня о 16:05.

Правильна відповідь: 3. Тарас Прохасько. Порт Франківськ. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2006 (с. 36, 16, 18, 47).

Tags: книги, конкурси, сучукрліт
Subscribe

 • Мережа фітнес-клубів Sportlife та українська мова

  Originally posted by dmytro at Мережа фітнес-клубів Sportlife та українська мова Минулого вівторка надіслав на адресу…

 • Міроприємство

  Складав сьогодні ЗНО з української мови та літератури. Це третій рік поспіль, тому вже не так цікаво, але хоч якась розвага на літо. 9. Помилково…

 • Перли

  Перли вступної кампанії 2009 і 2010 років, які надрукувало "Українське Слово", викликали неабияку дискусію та ажіотаж. Зважаючи на популярність цієї…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments