Est (est_) wrote,
Est
est_

Розрита могила


На цих вихідних відбудеться ДРУГИЙ ВИЇЗД НА КУРГАН!

Там не буде інету і клавіатур, сумуючої публіки і порожніх розмов, які ні до чого не приводять.
Там будуть лопати, тачки і Розрита Могила, з якої треба зробити славетний курган, яким вона колись була.

Перша партія людей їде вже завтра увечері, решта може підтягуватись в суботу зранку, або якщо є бажаючі - так само виїжджати завтра увечері.
Як добиратись:
Автомобілем: їхати трасою М-03 Київ-Бориспіль-Березань-Яготин (Київської області) При виїзді з Березані на перетині із залізничною колією звернути на грунтівку, що йде праворуч від колії та їхати приблизно 1 км у напрямку Яготина (до місця стоянки траспорту), перейти колію до Заповітного Кургану.
Залізницею:
Їхати приміськими потягами у напрямку Яготина (Київської області). Вийти на станції Хмельовик (наступній за Березанню). Повернутися вздовж колії у напрямку Березані приблизно 1 км до Заповітного Кургану.
Карти тут: http://www.taras.co.ua/tracetotomb.php
Розклад електричок туди: http://www.uz.gov.ua/index.php?m=services.transppl.shedulesub&f=Schedule.Suburb&p=k_greb&lng=uk
Розклад електричок назад: http://www.uz.gov.ua/index.php?m=services.transppl.shedulesub&f=Schedule.Suburb&p=greb_k&lng=uk

Брати харчовий виряд з розрахунку на себе чи компанію, з якою їдете. Обов'язково - шанцевий інструмент. Також - намети, спальники, карємати знов ж таки з розрахунку на себе чи компанію, з якою їдете.

Щоб не було відмазів: приїхати і поїхати завдяки електрчикам можна коли завгодно, дорога до Києва займає щось з годину. Тому навіть якщо "я в суботу на весіллі", чи "я в неділю не можу" ніхто не заважає приїхати на один день, півдня чи там два рази по півдня. Це ж не безлюдний острів, туди ходить транспорт.

Якщо в інших випадках ще можна з'їжджати на неукраїнську владу, яка нічо не робить і т.д. бла-бла-бла, то тут закатав рукава і зробив, ВЛАСНИМИ РУКАМИ, блін, ні на кого не нарікаючи...

via _yoko_

Власне про акцію - що це і навіщо

"...Начетверо розкопана,
Розрита могила.
Чого вони там шукали?
Що там схоронили
Старі батьки? Ех, якби-то,
Якби-то найшли те, що там схоронили,
Не плакали б діти, мати не журилась"

(Т.Шевченко, «Розрита могила», 1983р.)

1843 року в Київській губернії було розкопано чимало могил козацької доби. Тоді 9 жовтня Тарас Шевченко, перебуваючи із візитом в Березані, написав свою "Розриту могилу". Цей твір став образним віддзеркаленням останньої точки занепаду української слави. Могила у Шевченка - символ героїчного минулого українців, а розкопування таких місць - наруга над національними святинями.

З часу написання вірша минуло більше півтора століття, Україна здобула незалежність, на чолі держави стала людина, що кохається в історії, а Шевченко із забороненого поета перетворився на узаконеного національного героя. Та розрита могила досі стоїть "начетверо розкопана" - по дорозі між Яготином і Березанню. Обабіч неї проходить залізнична колія, вона заростає лісом і попри всезагальну любов до творчості Шевченка, ніхто з його поціновувачів не задався дієвим питанням - а чи не варто могилу відновити?

Громадська ініціатива Народна Шевченківська премія закликає всіх українців виконати заповіт Тараса та відновити козацьку могилу

6 жовтня з першими променями сонця розпочнеться всеукраїнська акція відновлення української справедливості. Ми закликаємо кожного, хто має змогу приїхати 6-7 жовтня до розритої могили, привезти із собою жменю землі зі своїх країв.

Не забуваймо: Розрита Могила у Шевченка це ще й уособлення духовної сили українського народу та його боротьби із ворогами.

http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1191528214&first=1191560361&last=1191521789
Tags: справи
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments