Gordon Freeman

зогдача

В жж известного украинского интернет-предпринимателя, программиста и победителя всяческих олимпиад нашел вот такую задачку:

Есть 12 шаров, 11 одинаковых, 12-й либо тяжелее, либо легче (это неизвестно).
Есть весы, которые бывают в 3-х положениях "больше", "меньше" и "поровну".
Есть 3 взвешивания, которые можно сделать.

Необходимо определить какой из шаров имеет аномальную массу.


Согласно легенде, людей, решающих эту задачу за 2 часа, берут работать на Лондонскую биржу. Ну тупыыыые! На самом деле ничего страшного и сложного в задаче нет :)
Для решения не требуются специальные математические знания, да и вообще практически ничего не требуется, кроме банальной сообразительности. Попробуйте решить, только обязательно засеките время ;)

Каменты с ответами скринятся когда-то скринились, есличё.
Marvin

Локальна енергетична криза

Сьогодні вранці у мене вдома зникло опалення %) Протягом дня температура батарей поступово знижувалась і зараз вже не вони гріють кімнату, а кімната гріє їх.
Як виявилось, справа не у газовій війні, і навіть не у фінансових проблемах "Київенерго", а у прориві теплотраси неподалік будинку. Теплотрасу вже ремонтують, а поки що нас можна вважати учасниками експерименту, що має на меті пошук відповіді на головне питання життя, всесвіту і всього такого "чи може вижити людина в київській багатоповерхівці за умов відсутності опалення?" :) Поки що без жодних обігрівачів температура тримається на цілком прийнятному рівні (+20).

upd. "Експеримент" був нетривалим: опалення увімкнули фактично через декілька хвилин після того, як я написав цей пост. Ну, принаймні тепер я знаю, що при температурі за вікном не нижче -3 в нормально утепленому помешканні можна не звертати уваги на газові війни :)

upd2. Як сказано в каментах, не існує такої поганої ситуації, яка не могла б стати ще гіршою :) Невдовзі після того, як я написав перший апдейт, опалення знову вимкнули і всю ніч батареї були крижаними. Вночі температура за вікном знижувалась до -8,5 за даними гідрометеоцентра, в квартирі поки що +19. Починаю думати, що опалення, як таке, нам не дуже-то й потрібне.
Marvin

про померанчеву революцію і копрофагів

Вимушений зробити шокуюче зізнання: нещодавно я долучився до списку тих, хто "разочаровался в оранжевой рєволюціі". Втім, моє розчарування дещо нетипове (чим, сподіваюсь, і цікаве).

Я не збираюсь кричати "нас наєбалі", "ющєнко просрав такий унікальний шанс", "тє, кто бил на сцєнє Майдана оказалісь нєдостойнимі тєх, кто бил внізу" і іншу маячню, яку слідом за розчарованим народом почали вже повторювати навіть біло-голубі політєги в зомбошустершоу.

Ні, я не розчарувався в політиках (якщо комусь неочевидно чому - я нижче поясню). І ні, я не збираюсь соромитися своєї участі в подіях 2004 року. Я все ще готовий підписатися під словами "мы тогда всё правильно сделали".

Collapse )