?

Log in

No account? Create an account
   Journal    Friends    Archive    Profile    Memories
  Ужгородський ПОРТАЛ | Газета "РІО" |

_torba

Jan. 25th, 2006 01:30 pm Ніяк не можу зрозуміти:

Чому, коли йдуть важкі переговори по газу - Президент катається на лижах і вирізує тарілки;
Коли Верховна Рада знімає уряд - Президент вітає в Астані Назарбаєва;
Коли нардепи запрошують:" ВАЮ, приходіть, спробуємо довмовитися, аби кризу врегулювати" - Президент купається в ополонці;
Коли повторно знімають Плачкова і Головатого - Президент іде на відкриття музею.
Це така тактика, чи втеча від проблем?
На вашу думку, він правильно робить? Чому?

20 comments - Leave a commentPrevious Entry Share Next Entry

Comments:

From:otar
Date:January 25th, 2006 11:41 am (UTC)
(Link)
Тут треба розвести перший пункт і наступні. Перший, в принципі, справді дивний - чомусь Ющенко самоусунувся від участі в переговорах.

Наступні якраз цілком логічні. Фактично розпочалась чергова "дивна війна" Президента і ВР, яких уже було немало в історії України. Ці війни більше психологічні, ніж реальні, і насправді часто зводяться до змагання "хто кого перетерпить".

Після т.зв. відставки уряду (яку і справді прокрутили під час відсутності Президента, але я не думаю, що ймовірність відставки уряду є достатнім приводом, аби скасовуват візит ввічливості до іншої країни і зустрічі з важливими партнерами) Верховній Раді знадобився якийсь час, аби пересвідчитись, що і Кабмін, і Президент на постанову срати хотіли. Якщо в перший тиждень коментарі представників нової більшості були переможні і оптимістичні, то з 16 січня вони почали говорити про компроміс. Якщо вже кучмісти і тимошенківці говорять про можливість компромісу і скасування їхнього "принципового" рішення - це означає, що до них дійшло, що без забезпечення виконання постанови ціна їй гріш, а механізмів, аби змусити Президента і Кабмін її виконувати, теж нема.

Таким чином, у середу вже відкрито називалась ціна, яку депутати пропонували Ющенку за скасування постанови (яку той не визнає): Плачков і Івченко, Плачков і Тарасюк, Головатий і Плачков, нарешті - введення в уряд представників "інших сил" (читай - Литвина). Це нагадує спробу продати хоч за якісь гроші бракований або лежалий товар.

Відповідно, Президент абсолютно правильно зробив, що не пішов на цей компроміс. Бо його позиція є виграшною (ВР може тільки бризкати слиною, а змусити його визнавати відставку - ніяк), а пішовши назустріч ВР, він фактично визнав би легітимність постанови. Це якраз один із сильних вчинків Ющенка, які трапляються досить рідко.
From:_torba
Date:January 25th, 2006 11:49 am (UTC)
(Link)
Але, на мою думку, якщо він таки не піде переговори, то можуть врешті впертися й депутати. Якось на компроміс іти треба, бо інакше можна дійти до тупика. За твоїми ж словами дечого Ющенко своїми неприходами вже досягнув. То може варто було би вже пожертвувати Головатим, Плачковим і Івченком? Тим більше, мені здається, що їхня відставка стало б великим позитивом.
From:otar
Date:January 25th, 2006 11:57 am (UTC)
(Link)
можуть врешті впертися й депутати

Так вони вже вперлись. Просиділи "впершись" тиждень - і почали шукати консенсусу. Бо їхня "впертість" ні на що насправді не впливає. У Верховної Ради немає жодних реальних засобів, що могли би примусити уряд вважати себе в.о. :) ВР може, наприклад, блокувати всі президентські законопроекти, таким чином поглиблюючи владну кризу, але не забувай, що більшість депутатів, які там сидять, є також кандидатами в депутати, тому деструктивна діяльність битиме по їхньому рейтингу.

Пожертвувати Івченком і Плачковим не можна, бо таким чином Ющенко визнає свою неправоту і, фактично, погодиться з тим, що газова угода є поразкою. Це також надзвичайно згубно для рейтингу "Нашої України".
From:_torba
Date:January 25th, 2006 12:04 pm (UTC)
(Link)
Так газова угода і є поразкою. Мене в цьому "ДТ" остаточно переконало.
А депутати тепер, можливо, й здадуться через страх втратити проценти. Але потім можуть відігратися після виборів. Сумніваюся, що відігруватимуться, але хер їх знає. Тим більше, Президенту потрібна буде коаліція. А якщо він критикуватиме так парламент, політреформу, а його соратники називатимуть нардепів гівнюками, то виникають сумніви, чи не залишиться "НУ" в опозиції...
From:didaio
Date:January 25th, 2006 12:13 pm (UTC)
(Link)
Мене в цьому «ДТ» остаточно переконало.
Я ж про совєтскіє газети написав. А ти ще питав до чого тут вони.
До того, що газова угода не є поразкою.
Мета України була умовити Росію постачати безперебійну російсьский та туркменський газ за нормальною ціною.

А депутати тепер, можливо, й здадуться через страх втратити проценти.
Вони по цьому питанню вже здалися. Будуть інші «бійкі» між Президентом та ВР, але тема відставки уряду вже не буде головною. Бо всі змовники відчули реакцію суспільства по цій темі, і побачили відсутність реакції уряду і Президента. Нормальний діалог поточних Президента — уряду — ВР неможливий, в принципі. Навіть, якщо головні гравці будуть робити гарний вираз обличчя, їх гра буде поганою.

чи не залишиться «НУ» в опозиції…
Не залишиться.
Буде або більшість з «НУ» або розпуск парламенту.
From:_torba
Date:January 25th, 2006 12:23 pm (UTC)
(Link)
"ДТ", по-моєму, не савецька газета, а солідне й авторитетне видання. Я дуже поважаю його журналістів.
Щодо газу - якби все так було просто. Але ж так мені нормально й не пояснили, що таке росукренерго. По-друге, не розумію, для чого Івченко заявив, що нам вистачить середньо-азіатського газу, а російського не треба. Якщо це правда, то навіщо було вкладати такі угоди? Нє, Дідаіо, я б так легко не називав угоду перемогою.
А щодо розпуску ВР, то я так розумію, ти хотів би, щоб сталося саме так. Але не факт, що так буде.
а діалог, нормальний чи просто з гарним обличчям, бути мусить. Тому, що ВР, при всій несимпатії до неї, орган влади. І якщо, вони сратимуться й надалі, можуть виникнути нові й нові кризи.
From:didaio
Date:January 25th, 2006 12:39 pm (UTC)
(Link)
а солідне й авторитетне видання.
довідайся кому воно належить.

Нє, Дідаіо, я б так легко не називав угоду перемогою.
Ти її так легко називаєш поразкою.
В питаннях з Росією не може бути однозначної перемоги. Бо Росія ніколи не піде на здачу своїх позицій. Мова може йти тільки про те, наскільки Україні удалося досягти своєї мети. Я гадаю, що Україні все обійшлося «малой кров’ю», а досягнення саме таких умов довело, що на поклон до царя-батюшки бігати не будуть.
Це дуже великий крок до реальної української незалежності.
Нагадаб, що найбільші критики досягнутої умови практично не вилазили з білокам’яної в грудні.

А щодо розпуску ВР, то я так розумію, ти хотів би, щоб сталося саме так.
Ти не припускаєш, що можеш неправильно розуміти?

а діалог, нормальний чи просто з гарним обличчям, бути мусить.
Діалог можливий тільки за умов бажання обох сторін. Звинуватити Ющенка в неготовності до діалогу — дуже важко. Бо за останній рік він показав, що приділяє занадто багато уваги (як на мене) діалогам, меморандумам та ін. Але Верховній раді не потрібен діалог. Верховній Раді потрібно «збити» рейтинг Ющенко, привселюдно його посваривши і вказавши на невміле керування державою. Ситуації б це не покращило, бо:
1. Президент суттєво здав би свої позиції.
2. ВР на цьому б не зупинилися. І майбутні кризи, які обов’язково будуть, стали б ще гострішими.
3. Наша Україна суттєво б втратила свій рейтинг, що збільшило б ймовірність «реваншу злочинної влади».

Тому, що ВР, при всій несимпатії до неї, орган влади. І якщо, вони сратимуться й надалі, можуть виникнути нові й нові кризи.
Кучма теж був органом влади.
Зараз немає жодної реальної нагоди, щоб Ющенко і Рада помирилися. Бо зараз в Раді заправляють всім колишні можновладці (ПР та БЮТ), які більш за все бажають повернутися в теплі місця урядових кабінетів. І єдине, що може їм допомогти на цьому шляху — це критика всього, що робить уряд і президент. Незалежно від вчинків і їх позитивного чи негативного впливу на Україну. Бо сучасний український політикум нездатний на конструктивну боротьбу. А аналітичні центри різних штабів працюють не на розкрутку себе гарних, а не критику тих-поганих.
From:otar
Date:January 25th, 2006 12:16 pm (UTC)
(Link)
Так газова угода і є поразкою. Мене в цьому "ДТ" остаточно переконало.

Я б назвав це не "поразкою", а "капітуляцією на почесних умовах". Коли командування армії капітулює, завжди знаходяться ті, хто вважають, що це правильно,і головне зберегти життя армії, і ті, хто вважають це зрадою і вимагають битись до останньої краплі крові. Це залежить від системи цінностей, що важливіше: вижити чи дотриматись принципів.

депутати тепер, можливо, й здадуться

Так насправді це пофіг, чи здадуться, чи ні. Верховна Рада на папері здобула нові повноваження, але не забезпечила механізму їх реалізації. На думку Президента, вона матиме такі повноваження після виборів. Якщо чесно, пам'ятаючи, з якими кричущими порушеннями свого часу протягувався у ВР 4180, і що прийняли політреформу "в пакеті" внаслідок відвертого шантажу, я не можу засуджувати тих, хто не виконує цей закон.
From:_torba
Date:January 25th, 2006 12:29 pm (UTC)
(Link)
Про газ - ти гарно сказав - не можу не погодитися.
Про голосування - важче. З одного боку, я згоден, що так політреформу приймати не можна. З другого Ющенко на неї погодився, проголосував, говорив, що не розуміє, чому його голос не висвітив "За", кілька разів повторював, що не збирається її переглядати. І врешті-решт не дотримується. Я зовсім не на боці ВР, але, повторюся, не розумію водночас дій Президента.
From:otar
Date:January 25th, 2006 12:35 pm (UTC)
(Link)
Ющенко на неї погодився, проголосував

І не за таке проголосуєш, коли тебе тримають за яйця. А його тримали, і ще й крутили: якби пакет не прийняли, він би став Президентом хіба що ціною крові.

кілька разів повторював, що не збирається її переглядати

А також кілька разів повторював, що збирається :) Справа тут не лише у варварському 4180, але й у тому, в чиїх руках ця зброя опиниться. Поки були шанси перемогти єдиним блоком або фронтом "помаранчевої команди" і взяти більшість - політреформа була більш-менш прийнятна. Віддати ж владу в країні в руки янучарів та їхніх союзників негуманно, навіть якщо цього вимагає 50,0000001% виборців.
From:didaio
Date:January 25th, 2006 11:42 am (UTC)
(Link)
Робить правильно.
«Нє чітайтє на завтрак совєтскіх ґазєт».
From:_torba
Date:January 25th, 2006 11:50 am (UTC)
(Link)
Причому тут совєцькі газети?:)
From:didaio
Date:January 25th, 2006 12:08 pm (UTC)
(Link)
Мені здалося, що твої питання виходять не з власних роздумів, а з новин і газет.
From:_torba
Date:January 25th, 2006 12:11 pm (UTC)
(Link)
Ти знаєш, як правило, мої питання виходять з власних роздумів. Бо я дійсно такої поведінки не розумію. Але дізнаюся про вчинки Президента дійсно з новин та газет:)
From:didaio
Date:January 25th, 2006 12:17 pm (UTC)
(Link)
Якщо б ти читав «Президент поїхав відпочивати», а не «Поки країна знаходиться на краю прірви, наш унікальний президент вирізає тарілки», то жодних би зауважень я тобі не робив.
А так, наша «аналітична» преса може довести, що чорне — то біле, а біле — то чорне. Особливо напередодні виборів.
From:_torba
Date:January 25th, 2006 12:26 pm (UTC)
(Link)
Добре, а якби я написав "Чому, коли йдуть важкі переговори по газу - Президент поїхав відпочивати", ти б не придирався? По-моєму, нема ніякої різниці.
From:didaio
Date:January 25th, 2006 12:42 pm (UTC)
(Link)
Ти міг написати, як завгодно. Але написав саме так. З чого я й зробив висновок про вплив «аналітичних» українських видань.
Змінивши свій вираз на новий дійсно нічого не змінилося. Бо «разруха нє в сортірах, разруха в ґоловах».
From:_torba
Date:January 25th, 2006 01:50 pm (UTC)

Сорі, якщо переходжу на персоналії

(Link)
Чому ти мислиш і говориш настільки категорично? В мене подеколи складається враження, що ти свою точку зору виставляєш, як беззаперечну істину. Мовляв, хто не думає. як ти, він помиляється, у нього розруха в голові.
From:didaio
Date:January 25th, 2006 04:49 pm (UTC)

Re: Сорі, якщо переходжу на персоналії

(Link)
Тому що я втручаюся у дискусії, в яких люди стверджує «ліві» речі.
From:karapuzina
Date:January 25th, 2006 03:18 pm (UTC)
(Link)
четко подметил )) а может он пытается показать народу, что все еще нами, а не с "владою"?.. Печально, конечно, но меня улыбнуло