Про битіє та сознаніє

Як на мене, незалежність нації багато в чому схожа на еміграцію людини. І в одному, і в другому випадку є намагання знайти нову кращу долю на новому кращому місці. Хіба що здобуття незалежності — це еміграція цілою країною без фактичного переїзду.
При цьому одного навіть найрішучішого вчинку замало. Ніякої кращою долі не буде без тривалих на наполегливих зусиль. В тому числі з якщо не повної асиміляції, то щонайменш з інтеграції в нові реалії та середовище. І дуже важливо не те щоб зовсім забути минуле (що напевно в принципі неможливо), але не давати минулому затуляти майбутнє. З минулого корисне лише те, що підтримує сили в теперішньому здобувати майбутнє, і однозначно шкідливе те, що не пускає до майбутнього.
А ми маємо, те що маємо: ходимо вулицями Леніна, святкуємо 8 березня, в черговий раз передивляємося “добрі радянські фільми”. І схожі на того емігранта з анекдоту, що за 20 років не вивчив англійської.
Тільки якщо минулого року це було смішно, хоч і сумно, то тепер зрозуміло, що саме в цьому причина й Криму, й Донбасу.

This entry was originally posted at http://redshift-on-dream.dreamwidth.org/101495.html. Please comment there using OpenID.

Дибр

Якимось дивом здолав свій консерватизм разом з лінощами, та створив собі аккаунт на Фейсбуці. Мабуть як з Лайвжорнала на Дрім перескакував, то занадто розігнався, а в того ширини й не вистачило, щоб зразу зупинитися.
Ну й складна, скажу я вам ця штука, той ваш ФБ, морочлива, накручена, а ще й до біса незвична. Але то таке. Сподіваюся, з часом освоюся та розберуся. Ну а ви, якщо часом натрапите там на Redshift Iam (їм же там ім'я та прізвище потрібні), то знайте, що то саме я й є.
Якщо скажете, як вас там звуть, тоді і я знатиму :)

This entry was originally posted at http://redshift-on-dream.dreamwidth.org/101133.html. Please comment there using OpenID.

На жаль

Завжди намагався сповідувати принцип “стався до інших так, як хотів би щоб поставилися до тебе”. Звідси така собі презумпція невинуватості - кожен зустрічний вважається порядною людиною, доки своїми діями/словами не дасть приводу так не вважати. На жаль тепер доводиться ввести поправку на “російськість” - кожен росіянин/русофіл викликає відразу та не вартий уваги, доки доки своїми діями/словами не доведе зворотнього.

This entry was originally posted at http://redshift-on-dream.dreamwidth.org/100908.html. Please comment there using OpenID.

redshift_on_dream

I do not promise to post often, but if you want to read me, look for me on dreamwidth (new nick see in the subj.)
It's official now. And final.
All the best to you all staying on livejournal.

На злобу дня

После сегодняшней клоунады все больше шансов, что саммит "восьмерки" в Сочи пройдет в формате "2+6": московские тандемократы и их ростовская шестерка.

Осеннее

Осень вызывает противоречивые чуства. С одной стороны, прав был классик про “пышное природы увяданье”, да и урожайное изобилие радует и глаз и желудок. А с другой – сырость, пасмурность и неумолимо сокращающиеся дни все норовят толкнуть в депрессию.
А ведь совсем недавно было лето.

у-у-у... мовне

В новинах повідомляють, що облради одна за одною імплементують "мовний" закон. Цікаво, а якщо піти далі і, взагалі, перейменувати російську на регіональну, – на честь однойменної партії – наскільки це вплине на мовні уподобання в країні?

Мои года - мое богатство...

Коли все частіш чуєш, правильно відповідаючи на каверзне запитання, не "який ти розумний!", а "ти знав!", то мимоволі замислюєшся про свій вік. Особливо, коли і справді "знав". І навіть не один раз...

Яблучне

Люди здавна їли яблука. Настільки здавна, що зараз і важко сказати, як саме яблуні з околиць Алмати (недарма ж вона так зветься) дісталися до Європи. Адам чи Парис могли б на цьому знатися :) - чи Геракл, від кого пішла традиція трусити чужі сад, - але зараз не про це. Давні римляни, видно, так любили яблука, що у деяких їхніх нащадків – тих же французів наприклад – навіть само яблуко стали називати просто “плод” (pomme). Звідси багато усіляких “яблук” в європейських мовах.

Тут і картопля, як “земляні яблука” (pommes de terre), і томати як золоті яблука” (помідори, ага!). І “жовтогарячі яблука” помаранчі, які в такому вигляді “просочилися” до середземномор’я суходолом і потрапили до нас через давньоіталійську та чеську з польською, і “китайські яблука” (апфельсини), тобто ті ж помаранчі, але що припривли до Північної Європи напряму з Китаю, а там німецька поділилася ними з російською, ну і ви самі розумієте...

А ще у французів навіть шишки – “pommes de sapin” (ялинові ”яблука”, ну тобто плоди, пам’ятаєте?).

До речі, кому що ближче: у франкомовній Африці картопля – то просто яблука (pommes), а “нормальні” яблука звуть яблуками-фруктамии, або просто французькими яблуками (пікантно звучить, н’ес-па?). Ну а на наших теренах чи то фантазія специфічніша, че ще чогось, але єдині яблука, що не на яблунях – лише кінські...

Нові друзі 64

Мабуть через те, що поки мене не було в жж моя ф-стрічка “схудла” на дописи тих френдів, що загубилис яв ріал-лайфі, руки в мене тягнуться її заповнити знов. Тому знайомтеся:

Западенська панянка in999na знається на пиві та постить багато гарних світлин з цікавих місцин, при цьому “Часто не юзає LJ-Cut. З вредності)” Постить вона під замком, але єдиного відкритого допису мені вистачило, щоб постукатися.

Харків’янка darynochka оповідає про своє життя в Німеччині та Швейцарії “виключно українскьою”. Як на мене пише цікаво, але теж під замком

zmakly_zu - російськомовна українка-патріот. Шукає правду та підбирає загублених кошенят, а останнім часом багато пише про політику. Ну ви розумієте, мовний закон, він мало кого байдужим може залишити.

sicheslavets робить чудові фото. Перш за все мого (та й його як з імені можна здогадатися) рідного Дніпропетровська. Але не тільки. Раніше просто заходив подивитися, а тепер нехай у ф-стрічці буде.

До gluk16 я потрапив за наводки vent_de_la_mer’а. І зрозумів, що саме такого наукового підходу до історії та соціології мені не вистачало для розуміння/пояснення/усвідомлення деяких реалій життя. Серйозно. Щоб вчитатися в те, що він пише, потрібне певне розумове зусилля, але воно того варте.