?

Log in

No account? Create an account
Laisve. Laisve buti apgailetinai vienisam... [entries|friends|calendar]
_gelyte

[ website | Dream Architects ]
[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[05 Oct 2012|03:14pm]
Noriu išnykt.
3 comments|post comment

sex, holland [05 Aug 2011|06:26am]
Kazkada panasia tema rasiau apie seksa ar pan. Cekijoje, dabar atejo Olandijos eile.
Olandija, kad ir kaip patys olandai "nenoretu", zymi legalia prostitucija ir narkotikais. Nezinau, gal patys olandai issireklamavo, bet kitos salys ne tokios garsios savo mergaitemis, na gal nebent Tailandas su savo sekso turizmu. Skirtumas tik tas, kad Tailande vietines merginos ne is gero gyvenimo tam atsiduoda, tuo tarpu merginu vitrinose reta olande stovi, paprastai cia atvykeles is kitu saliu. Megstamiausios cia lotynu amerikietes ir rytu europietes. Manes nevietiniai kartais klausia, net ne klausia, o teigia, kad gyventi Raudonuju zibintu kvartale (kalbant apie Amsterdama) yra "ne onoras", kad cia blogas rajonas, taciau tai nelabai tiesa - rajonas yra pacioj Amsterdamo sirdy, senamiestyje, kanalu apsupty. O centras yra visur centras ir butu kainos cia atitinkamos - nesvarbu nuomosiesi ar pirksi.
Taigi, seksas Olandijoje - "atviras" - tik pasakyk, ko nori - trecios personos tavo lovoj - vyro ar moters - nesvarbu, transseskualo, homoseksualo, viesnamio, svingeriu - viskas vietoje - tiek uz pinigus, tiek dykai. Zmones cia atsipalaidave ir linke gyventi del saves, tenkinti savo poreikius, investuoti i save ir siekti savo tikslu, net jei tikslai, gal greiciau norai, seksualiniai. Interneto olandiski puslapiai mirga nuo skelbimu, jog pora iesko poros, mergina noretu paisdykauti su mergina (bet pries tai pabendrauti, o paskui gal kas iseis..:), vienisiai siulosi buti tretieji poros lovoje. Si tema Olandijoje visiskai ne tabu, tabu isvis mazai. Tik reikia buti nusiteikus, kad jei ikisi nosi i koki sekso kluba ar idesi savo nuotrauka i atitinkama skelbimu saita - apie suzinos "visas kaimas", mat Olandijoje miestai gan mazi, o zmones smalsus ir kalbus. 
Kazkada pries kazkiek metu Raudonuju zibintu kvartale buvo atidarytas darzelis prostituciu ir vietiniu gyventoju vaikams. Tuomet visuomene suabejojo darzelio vieta - ar normalu, kad desimt metru nuo darzelio vitrinas puosia mamytes? Darzelyje atlikus vaiku apklausa atsakymas buvo vienareiksmiskas - mamytes pardavineja bucinius. Darzelis veikia ir iki siol. Apskritai vaikai sviesti sia tema pradedami labai anksti - jau penktokams mokyklose aiskinama apie seksa, kontraceptikus, onanizma, vyresnieji turi mokytis apie nestuma, jo pasekmes, apie prievarta, kaip atpazinti veneriniu ligu simptomus. Nors jau su keliu metu vaikais tevai stengiasi bendrauti ta tema. Svietime seksas, onanizmas nei peikiami, nei skatinami - desoma taip, kaip yra. Kazkur skaiciau, jog net Olandijos kataliku baznycia pries tai nenusiteikusi. Tam leidziami specialus vadoveliai, kuriami multikai, laikrasciuose tevai dalinasi patirtimi, kaip su savo vaikais bendrauja sia tema. Viskas atvira ir paprasta, kaip ir daugelis temu pas olandus. Vaikai del to praranda susidomejima, seksas jiems nebeatrodo, kaip uzdraustas vaisius, apie kuri kiti berniukai mokykloje pasakoja labai gerai, o mergaites dalinasi, kuri jau "dave", o kuri vista dar nekalta - nekaltybe cia prarandama vidutiniskai 2-4 metais veliau nei daugelyje kitu saliu, iskaitant Lietuva. Visuomeneje, iskaitant vaikus, isugdytas neigiamas poziuris i labai jaunas mamas, ypac nepilnametes, todel tokiu cia mazai - mergaites pirma nori mokytis, siekti karjeros, tada vaikai. Atsizvelgiant i tai, kad Olandijoje 4-6 kartus maziau vienisu mamu nei kitose Europos salyse ir mazai nepilnameciu mamu, panasias svietimo sistemas bando diegti ir kitos salys.
1 comment|post comment

Koks darbo modelis veiksmingesnis [27 Jan 2011|06:32pm]
Ieškausi naujo buto nuomai. Susidūriau su keletu nekilnojamo turto agentūrų. Vienos jos dirba "asmeniškai", kitos "urmu", t. y. vienos siūlo tau apžiūrėti butą, susitari dėl laiko, susitinki su agentu, jis aprodo, pakalbam. Kitos sukviečia vienu metu kelis besidominčius žmones ir gaunasi kažkas panašaus į turgų.
Pirmu atveju smagu, kad tau skiria dėmesį ir jauti mažesnį spaudimą, leidi sau kažkiek valandų pagalvoti, grįžus namo pasitarti su artimaisiais dėl buto, žodžiu smaguma, malonu, tinka.
Antru atveju jauti skubėjimą, spaudimą, nes aplinkui krūva "konkurentų", norinčių to paties buto.

Kaip manot, jei būtų dvi nekilnojamo turto agentūros, kurios turėtų lygiai tuos pačius butus, būtų vienodai išreklamuotos, bet dirbtų pagal skirtingus modelius - viena eitų prie tavęs asmeniškai, kita prakišinėtų butus konkurencingiau, ar kažkuri iš jų uždirbtų ženkliai daugiau už kitą?

Manau, kad antras variantas yra labai puikus, norint greitai prakišti butą, negaišti dėl jo laiko, ir jis būtų veiksmingesnis.
Bet antras variantas labiau toks, kurį labiau norisi rekomenduoti kitiems ir sakyti "va šita agentūra fainesnė", tik va laiko sąnaudos didesnės, neaišku - žymiai ar ne.
post comment

Nutolsta [27 Jan 2011|03:07am]
Šiandien sugalvojau, kad pasakymas, jog draugai, pažįstami nutolsta yra labai tiesioginis. Juk jei teko išsiskirti su mėgstamais žmonėmis, tai dažnu atveju, bent jau mano gyvenime, ne todėl, kad jie būtų neįdomūs, o todėl, kad atstumas visgi, nebebuvimas taip dažnai kartu duoda savo.
Prisimenu vieną, kitą, penktą žmogų, su kuriuo linksmai ir įdomiai bendraudavosi, ir galvoju, kad viskas būtų taip pat, jei būtume arti. Liūdna, gaila man tokius fainus žmones labai grubiai tariant "išmesti" iš savo gyvenimo. Tai yra pagrindinė migravimo iš miesto į miestą blogybė. Tėvynės ilgesys, tėvynės ilgesys, pf ta tėvynė, trečioj vietoj po katės ir žmonių.
1 comment|post comment

[21 Jul 2010|10:37pm]
Tik šiandien supratau, kokia aš pavargusi.
post comment

[25 Mar 2010|11:33pm]
Negilus dalykai, kurie sureiksminami kiekviena diena, neprideda jokios vertes niekam, tik isuka i beverti rata, is leto zudanti nuosavo gyvenimo svarbiausius taskus.
Noriu nerti i save ir ieiti i savo key stiprybes, pasitikejima ir buvima pacia paciausia ir vienintele sau paciai, su savim ir uz save. Kaip kartais nekenciu saves, kai tai pamirstu.
post comment

Apie Frankfurto oro uosto dispečerių darbą [13 Mar 2010|08:06pm]
Frankurto oro uostas kasdien priima ir išleidžia apie 1500 lėktuvų. Kylant ir leidžiantis kiekvienam lėktuvui, su jo pilotais bendrauja dispečeriai, sėdintys bokštelyje. Kiekvienam dispečeriui prieš nosį keli kompai, kuriuose oro uosto keliai bei kameros filmuojančios vietas, kurių dispečeris gali nematyti. Prieš suteikdamas leidimą lėktuvui kilti arba leistis, dispečeris privalo dairytis ir pro langus, ne tik kameras, kad nebūtų kokio nors netikėtumo. Vienu metu dispečeris turi "aktyviai stebėti" maždaug trisdešimt lėktuvų - vieniems duoti leidimą leistis/kilti, kitus nukreipti "sukti ratus". Jis turi žinoti, kur yra kiekvienas lėktuvas ir kur jis bus už penkių minučių.

Vos tik pamatęs, kad lėktuvas nusileido (ratai pasiekė kelią), prieš užsiimant "sekančia auka", dispečeris privalo į lėktuvo privažiavimo vietą nusiųsti komandą, kuri rūpinsis bagažu, lėktuvo valymu, maistu ir t. t. Išimtiniais atvejais reikia pasiųsti ir mašinytę, kuri palydėtų lėktuvą į jo vietą, tačiau šie atvejai reti, kadangi dabar dauguma pilotų jau žino, į kurią vietą jiems reikia važiuoti.

Darbą sujaukia nedažni atvejai, kai po lėktuvo ratais pasimaišo gyvūnėliai ir lėktuvas juos nutrenkia arba kai iš lėktuvo išbėga tepalas. Tokiu atveju visus lėktuvus, laukiančius eilėje, reikia nukreipti kitur, sudaryti naujus planus, etc. Plius į įvykio vietą siųsti gaisrinę, o jei nutrenktas gyvūnas - pranešti kažkam, kas "taiso skyles tvorose".

Info iš kažkokio žurnalo lėktuve.
post comment

[13 Mar 2010|01:23pm]
Vakar mano vyras ((((ir aš)))) darėm bandeles! Foto reportažas http://divvyshot.com/event/FE3jJ/
post comment

[19 Dec 2009|12:21am]
Prirašiau pastraipą apie žmonių bendravimo ir mąstymo (tiek, kiek įmanoma suprasti bendraujant) subtilybes ir ištryniau viską. xex, jetau, kas man darosi, nebegaliu lengvai išreikšti savęs:(
10 comments|post comment

[19 Dec 2009|12:08am]
Praėjo metai nuo meilės su MBSu, šiandien visi su J bučiuojas, o aš naujuose žmonėse bandau gėrį įžvelgti:)

Bet man perliukų trūksta!
3 comments|post comment

[08 Dec 2009|09:11pm]
Kas yra "padėtis visuomenėje"?
6 comments|post comment

[08 Dec 2009|03:51pm]
Beraščiai lietuviškos gimininės tautiečiai lietuviai, na gi išmokit gramatikos! Jau juokinga skaityti oficialius laiškus:))
7 comments|post comment

[06 Dec 2009|12:34am]
Nustojau rašyti ir sunku sugalvoti, kodėl vėl pradėti.
2 comments|post comment

Šiek tiek apie brazilus ir Braziliją [14 Nov 2009|02:05pm]
Praktiškai kasdien bendrauju su dviem brazilais. Įdomių dalykų pripasakoja. Pasidalinsiu ir su jumis.

Vardai pakeisti, bet esmė ta pati.
Vienas tarkim Antonio Ruben Fernando Tores, kitas Jorge Andre Serras Costa.
Antonio Ruben - yra dvigubas vardas, kaip kad pvz. miestas Los Andželas. Mes nesakom Los arba Andželas, visada sakom Los Andželas. Taip ir Antonio Ruben = AntonioRuben. Fernando yra mamos pavardė, Tores - tėvo. Su Jorge Andre Serras Costa šiek tiek kitaip. Jorge yra vardas, Andre - „pakvaišusios močiutės" pavardė, kuri reikalavo, kad ir jos pavardę turėtų vaikas, Serras - mamos pavardė, o Costa - tėvo pavardė.
Kai tik Čekijoje jiems reikia nurodyti savo vardą ir pavardę, problemų jie neišvengia:

" - Laba diena, jums skambina Antonio Ruben Fernando Tores, prie kontaktų knygos jūs suklydot ir mane pavadinot kaip Antonio Tores Ruben Fernando, bet aš ne Antonio Tores Ruben Fernando, aš Antonio Ruben Fernando Tores! Ar galėtumėt pakeisti? Ačiū."
" - Laba diena, čia vėl Antonio Ruben Fernando Tores. Jūs vėl blogai pakeitėt mano pavardę į Antonio Ruben Fernando Fernando, bet aš esu Antonio Ruben Fernando Tores! Gal galėtumėt pakeisti? Ačiū, mano drauge."
"Oh my god! Jie pakeitė mano pavardę į Fernando Antonio Tores Ruben! Gal aš nueisiu pas juos..."

" - Jorge, Tu šito banko klientas?
- Taip.
- Ir kaip Tau šis bankas?
- Geras bankas, tik viena bėda - jau ilgokai negaliu gauti mokėjimo kortelės, niekaip nepagamina :( "
- O kiek laiko jau nepagamino?
- 4 mėnesius.
- 4 mėnesius???!!!!
- Na taip, jie turi problemų dėl mano pavardės, į kortelę reikia rašyti tik du žodžius - vardą ir pavardę, o pas mane vienas vardas ir trys pavardės, tai jie nežino, kaip elgtis..."

" - Aš dabar turiu labai didelę problemą.
- Kokią gi?
- Mano žmona turi mano pavardę - Costa, tačiau, kai gims duktė, pagal Čekijos įstatymus ji negalės turėti mano pavardės! Ji turės būti Costova! Aš nežinau, ką daryti, visi mano giminės klausia, kodėl taip yra, aš turiu aiškintis. Aš nesutinku, kad mano duktė būtų Costova!!! Mano draugo buvus mergina yra pusiau brazilė, pusiau čekė, tai ji turi du pasus, kuriuose nurodyti skirtingi vardai ir skirtingos pavardės!
- Tai gal ir Tu savo dukrai gali suveikti dvi pilietybes? Ir turėtų pavardę Costa. Paskambink į Ambasadą.
- Ne, taip negaliu.
- m? :)"

Dar brazilai labai myli Čekijos miškus ir mėgsta juose būti ir grybauti (nors grybų nevalgo). Paklausiau, ar Brazilijoje vaikščiodavo į džiungles, pasirodo ne. Mat įžengus į džiungles pirmame žingsnyje gausi nuodų dozę, o „turistinės ekskursijos" į džiungles jiems yra žemas lygis, nes per jas veda „į netikras džiungles". :)

Labai daug kavinių Brazilijoje yra su atlenkiamom kėdėm, kaip kad pas mus prieš dvidešimt metų aktų salėse būdavo:)))

Neturtingiems žmonėms įsidarbinti Brazilijoje labai sunku, mat šalyje vyksta diskriminacija neturtingų žmonių atžvilgiu. Jei eini darbintis, darbdaviai būtinai pasidomės, iš kokios šeimos esi. Jei iš neturtingos, darbo greičiausiai negausi.

Brazilai visiškai nesimoko anglų kalbos. Nors mokykloje ji dėstoma, tačiau tos pamokos ignoruojamos ir praktiškai jokiame mieste nesusikalbėsi niekaip kitaip, kaip tik portugališkai. Emigrantų į kitas šalis iš Brazilijos irgi daug. Kadangi brazilai dažniausiai moka tik vieną kalbą, kitose šalyse jie buriasi į glaudžias bendruomenes, susiranda sau „globėją brazilą", kuris jiems duoda darbo, taip ir gyvena visi kartu. Čekijoje maniškiai brazilai nenori ieškoti jokių brazilų bendruomenių, nes tuomet „svečiai iš namų neišeis", mat brazilai yra baisingi mėgėjai dieną/naktį sėdėti vienas pas kitą.

Na o norintiems nuvykti į Braziliją, mano naujieji pažįstami sako, kad Brazilijos sostinė Brazilija yra „labai ugly", dauguma kitų didelių miestų yra daug gražesni. Taip pat turbūt dauguma jūsų girdėjote apie Rio de Žaneiro karnavalą. Tai tokie karnavalai vienu metu vyksta visuose miestuose ir sako, kad pats linksmiausias būna Salvadore, o taip išgarsintam Rio de Žaneire - ganėtinai nuobodus. Kadangi maniškiai brazilai yra iš Salvadoro, tai nežinau, kiek ši info objektyvi :)

Na o šios frazės šnekorius prašėsi į galvą: „Man labai patinka Čekijos oras, tokia puiki šalis! Kiek galima kepti tuose karštuose Brazilijos paplūdimiuose!" :D
post comment

TED [09 Nov 2009|07:23pm]
Išverčiau kažkada apie galūnių ir pan. "atauginimą" ir pan. :) http://www.ted.com/talks/lang/eng/alan_russell_on_regenerating_our_bodies.html
post comment

Lomkės [20 Oct 2009|10:18pm]
Kas vyksta darbų pasaulyje? Kiekvieną kartą, kai man potencialus arba esantis darbdavys užduoda klausimą, kas man svarbu darbinėj aplinkoj, visada leidžiu suprast, kad man svarbu, kokie žmonės mane supa. Bijau, kad atėjus į darbą nenorėsiu, negalėsiu žiūrėt į kažką, o tuo labiau bendrauti. Kaip rodo praktika, man pavyksta susidraugauti su... net nežinau kaip pavadinti, gal "sunkiais" žmonėmis, na bent jau galiu garantuoti, kad geriau sunkus, nei idiotas. Šiandien supratau visai paprastą dalyką - tikriausiai didžioji dauguma žmonių nori, kad juos suptų "tinkami" kolegos ir patys stengiasi arba būti draugiški, arba nesimaišyt po kojom. Turbūt daugumoje darbų taip.
Matyt, man pirmas darbas šoką įvarė, kai laviravau tarp minutiniu greičiu besikeičiančių kolegų nuotaikų, pradedant saldumu, baigiant isterikom.

Mano vyras, super duper kompų specialistas, nuolat sugadina savo kompą ir nuolat lindi juodojoj terminalinėj skylėj. Kažkada jo kompe laikiau nuotraukas, manydama, kad pas jį saugiau bus. Aha...kaip pradingo fotkės, taip jau porą mėnesių jos kažkur:)) Galėčiau sakyt, kad jis jaučia malonumą gadindamas :))) o paskui vėl konstruodamas:)
Bet tokie dalykai labai puikūs. Aš irgi greičiau mokausi, kai pačiai tikrai reikia kažką padaryti, o ne kai inscenizuoju besimokydama.
8 comments|post comment

[18 Oct 2009|11:40pm]
Brrrrr.....no!
1 comment|post comment

Man baisu :( [09 Oct 2009|12:02pm]
Visi, kurie pritaria cheminės kastracijos įteisinimui, tegul pasiskaito ir šitą http://radar.oreilly.com/2009/09/how-alan-turing-finally-got-a.html
post comment

[04 Sep 2009|01:35pm]
 Atsiprašau už flūdą, bet dėl žemiau aprašytos bėdos, nuėmiau LJ cut'ą temoje "Rytas". Jau galite žiūrėti visas nuotraukas :)
post comment

LJ klaida? [04 Sep 2009|01:07pm]
Vienas iš mano draugų parašė laišką, kad negali pažiūrėti mano paskutinių įdėtų nuotraukų iš "ryto" temos, mato tik vieną, o kas po cut'u, nemato, jam parašo, kad neturi priėjimo :(
O jūs ar matot? Nes jei čia kažkoks bug'as ir mano VIPinis draugas negali pažiūrėti fotkių, tai išimsiu iš cut'o, nepaisydama galbūt atsirasiančių burbuliavimų:)
8 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]