2012+28=2040

А хочете, я поговорю з вами про "Беркут"?

Про підрозділ спецпризначення МВС, "бійці" якого відзначилися, наприклад, у Гостиному дворі, біля Українського дому чи у виборчій комісії в Первомайську.

І про білоруський ОМОН, теж знаменитий в некоторих кругах (дозвольте мені не вдаватися в подробиці, бо менеці історії дуже розстраюють).

Ну, точніше, про сам "Беркут" мені сказати нема чого. Зате мені є що сказати про долю загону спецпризначення польської міліції, які у грудні 1981 року придушили повстання на шахті Вуєк в місті Катовіце.

Фабула там була така.
Грудень 1981 року. Ярузельський вводить воєнний стан, а шахтарі продовжують страйкувати (все почалося з вимоги випустити напередодні затриманого профспілкового лідера).
16 грудня 1981 року після безплідних переговорів гірників з дирекцією шахти, представниками міськради і місцевими військовими начальниками на територію шахти входить міліція. В тому числі міліцейський загін спецпризначення кількістю 24 чоловіка.

В якийсь момент спецназівці відкрили вогонь по шахтарях. 9 чоловік загинули, 24 поранено.
Вже у січні 1982 року гарнізонна прокуратура у Глівіцах визнає спецназівців невинними у смерті гірників: вони нібито вжили вогнепальну зброю у цілях самооборони.
Зате чотирьох лідерів страйккому шахти засудили на терміни від трьох до чотирьох років.

У 1991 році почалося повторне слідство, в результаті якого виявилось, що ще у 82-му були знищені всі речові докази у цій справі, аж до того, що були знищені кулі, які вийняли з тіл жертв.
Проведення повторних експертиз зайняло понад шість років, і у 1997 році суд визнав польських беркутів невинними, постановивши, що виявити, хто конкретно стріляв у загиблих і поранених шахтарів, неможливо (спецназівці діяли в масках і протигазах).

Третій процес над спецназівцями почався у 2004 році - це стало можливим через те, що сторона обвинувачення застосувала щодо них "люстраційну" статтю - участь у злочинах комуністичного режиму.
Спецназівці продовжували наполягати на своїх початкових свідченнях. Да, стріляли, але виключно в повітря. По шахтарях - ніколи в житті.
Кілька з них до того часу спились, кілька - давно виїхали з країни, один - повісився.

У травні 2007 року командира загону спецпризначення було засуджено до 11 років позбавлення волі. Чотирнадцятьох міліціонерів - на строки від 2.5 до 4 років.
Пізніше до них було застосовано амністію, яка скоротила їхні терміни вдвоє.

Всі подали апеляції. Потім - касації.
У квітні 2009 року Верховний суд Польщі постановив, що всі вироки оскарженню не підлягають.
Через двадцять сім з половиною років награди найшли героїв.
Всі вони (хто не встиг звалити або повіситись) - сіли.
І ніякі маски з протигазами їх не спасли.

Я думаю, що і нашим беркутівцям, і білоруським омонівцям треба було б на досуге почитати історію про катовіцьку шахту Вуєк.
От і все, що я хотів сьогодні розказати.

дещо про єгипет

Цитую за Едуардо Мендосою:

Теологи кажуть, що ангели - не вічні. Вічний - тільки Бог, а Він створив ангелів в певний момент вічності, перед тим, як з"явився час. В результаті, хоч ангели і є безсмертними, ніхто, крім Волі Божої, не може гарантувати, що вони існуватимуть вічно. Будь-коли Бог міг би знищити одного або багатьох з них, або навіть і всіх разом - з будь-якої причини або і взагалі без причини. Теологи кажуть, що подібна можливість є практично неймовірною, і такого ніколи не бувало.
Тільки от одна легенда, яка, не виключено, була просто неправильно перекладеною, розповідає нам про виняток з цього правила - про Рахаба. Рахаб був ангелом-охоронцем Єгипту, коли євреї під орудою Мойсея вирушили до Землі Обітаванної. Знаючи, що Єгова підтримує Мойсея і народ обраний, тобто що єгиптяни точно програють, Рахаб відмовився покинути тих, опікати кого йому було довірено. Під час катастрофічного для армії фараона переходу через Червоне море Рахаб зостався з солдатами і прийняв смерть разом з ними.


Я знаю ще один такий випадок. Про одного ангела, який помер від голоду. І про народ, який залишився без свого ангела...

Про ту, що хотіла бути феміністкою

Взагалі-то з цього мала бути колонка на Главком, но в связі з новоодкрившимися обставинами колонок туди я наверно більше писати не буду. Ну, але менше з тим - так навіть і краще, хоть матюкатись можна.

Так от. Найбільш критикованим міністром в уряді Туска є міністр спорту і туризму Йоанна Муха.

Read more...Collapse )

З рубрики "Цікавинки звідусіль"

Եվրոպան իր մեծությամբ աշխարհի երկրորդ ամենափոքր աշխարհամասն է(10,180,000 քառակուսի կիլոմետր, այսինքն Երկրագնդի 2 տոկոսը): Միակ աշխարհամասը, որ Եվրոպայից փոքր է` Ավստրալիան է: Բնակչությունը կազմում է 731 մլն., այսինքն աշխարհի բնակչության 11 տոկոսը: Եվրոպայի բնակչության խտությունը աշխարհի ամենամեծերից է: Եվրոպայի ճշգրիտ սահմանների վերաբերյալ կարծիքները տարբերվում են: Եվրոպայի ամենամեծ երկիրն իր բնակչությամբ Ռուսաստանն է, իսկ ամենափոքրը Վատիկանն է:

მიუხედავათ ტერიტორიის სიმცირისა, ევროპის ლანდშაფტები მნიშვნელოვანი მრავალფეროვნებით ხასიათდება. სკანდინავიისა და პირინეეს ნახ. კუნძულები, ბრიტანეთის კუნძულების დიდი ნაწილი და კონტინენტის აღმოსავლეთი წარმოდგენილია ძველი მთებით. სამხრეთში ვრცელდება ალპური მთათა სისტემები. აღმოსავლეთ და ცენტრალურ რეგიონებში გვხვდება დაბლობები, ვაკეები და საშუალო სიმაღლის მთები. კონტინენტი მდიდარია, როგორც ენერგეტიკული, ასევე ლითონური და არალითონური სახის სასარგებლო წიაღისეულით. კლიმატის ჩამოყალიბებაზე მნიშვნელოვანია ატლანტის ოკეანის გავლენა. ტერიტორიის უდიდეს ნაწილზე ვრცელდება ზომიერი კლიმატი. დასავლეთით ჭარბობს ოკეანური, ხოლო აღმოსავლეთით - კონტინენტური პირობები. ჩრდილოეთში მკაცრი არქტიკული და სუბარქტიკული, სამხრეთში კი ხმელთაშუაზღვიური კლიმატია. ევროპა მდიდარია ჰიდრორესურსებით. ტერიტორიის უდიდეს ნაწილზე ვრცელდება ტყეების ზონა, რომელთა მნიშვნელოვანი ნაწილიც ათვისებულია. ევროპის ზოგიერთი რაიონი სერიზოული ეკოლოგიური პრობლემის წინაშეა.

Чи знаєте ви, що вірмени жартома називають грузинське письмо "макаронами"?
Як жартома називають вірменьке письмо грузини, виявити на разі не вдалося.
Наш кореспондент продовжує працювати в гущі собитій.

робоче

Інтерв"ю в.о. міністра внутрішніх справ Юрія Луценка "Дзеркалу тижня" перед другим туром президентських виборів 2010 року.

Та який Віктор Федорович диктатор! Він такий собі прикольний Брежнєв. «95 квартал» повинен за нього проголосувати в повному складі. Такий президент — для них безцінний подарунок.

Страху немає. Є чітке розуміння того, що на мене чекає, якщо Янукович стане президентом. Мені не вибачать усього, що я робив. З огляду на непартнерські відносини з Генеральною прокуратурою, багато кримінальних справ не вдалося довести до логічного завершення.
За законом мені ніщо не загрожує. Загрожує свавілля. Я ніколи не порушував закону. Розумію, що доведеться пройти через політичний і, можливо, правовий пресинг. Вважаю це ціною за безкомпромісність.
Здаватися або ховатися я не маю наміру. Емігрувати — теж. На відміну від попередника Білоконя чи змінника Цушка, я ніколи не переховувався ні за кордоном, ні на лікарняному. І не збираюся цього робити.
УПД: Копірайт фотки - звичайно, Мустафа Найєм.

такі як цукор

Я от про що задумався.
В часи моєї бурхливої і ще навіть не прищавої юності (стид признатись, але ще за Радянського Союзу) в наші палестини часом завозили кубинський цукор в кубинських же мішках.
Він, ясен пень, був роблений з тростини, мав болотнувато-коричневий колір (зараз такий би назвали наверно кольором зеленого чаю) і - шо характерно - вважався некондиційним. Ну, тобто якщо нормального нема, то можна і кубинцем посолодити чай чи що там, але це реально від безвиході.
А зараз, я так понимаю, коричневий цукор продається по ціні приблизно удвічі вищій за білий, і користуватися ним вважається гламуром, фітнесом і хорошим тоном.
Так от у мене питання: на якому етапі піднінили тіло? хто здесь? чому так произошло?
І чи не дійдемо ми до того, шо капуста буде по 50 грн/кг??? (імя Азарова чур всуї не вспоминать).
  • Current Music
    Red Hot Chili Peppers - The Greeting Song

спроби зарисовок

Сиджу в домі пива - така дуже кошерна профільна точка на старому місті. заходить пацанчик-поляк з двома дєвочками-иносранками: говорять між собою по-англійськи. він наполегливо рекламує їм якесь пиво: oh, it's fantastic, you really have to taste it, it's the best polish beer ever.

він тихенько спілкується з дівчатами за баром,їм наливають щось темне. вони усаджуються за столик, і дєвочки хором возвіщають: егє шегєдре!

всі відпивають зі своїх бокалів, і дєвочки дємонічески кривляться. we've got much better beer, - каже одна з них. пацанчик, який свій ковток зробив з явним задоволенням, тухне на очах.

я за сусіднім столиком давлюсь своїм чудовим grzancem, зробленим з не менш чудового raciborskiego.
дєвочки, - сказав би я їм, якби говорив угорською.- от чия-чия б мичала, а ваша б точно мовчала. англійською так сильно не прозвучить. дури.

єдине, шо пацанчика жалко. у мене десь в глибині душі даже міжнародна пацанська солідарність защеміла. такоє..

(no subject)

Якшо відкинути болі в голові і зубах, то найнапряжніше у мому нинішньому стані - це бити мух.
Мухи у мене дома наглючі. Вони дрібні, як гопніки міжвоєнного лихоліття, і без будь-яких зазрєній совісті чи страху перед смертю сідають на всі члени мого тіла - як у переносному, так і в прямому сенсі.
І тепер все в комплексі:
Від таблеток я трохи пригальмований.
Від різких рухів паморочиться голова.
Від голосних звуків - у голові щось стріляє.
І найпікантніше - я навіть не впевнений, що абсолютно всі ті мухи, яких я сьогодні намагався вбити, взагалі існують.
З комсомольським привітом).